Рік віри – це сприятлива нагода для внутрішнього оновлення. Побажанння Святішого Отця Венедикта XVI богопосвяченим особам

Рік віри – це сприятлива нагода для внутрішнього оновлення. Побажанння Святішого Отця Венедикта XVI богопосвяченим особам

Рік віри – це сприятлива нагода для внутрішнього оновлення та поглиблення суттєвих цінностей й вимог посвячення. На це звернув увагу Папа Венедикт XVI, промовляючи до богопосвячених осіб, які 2 лютого 2012 року ввечері зібралися на спільну молитву в базиліці Святого Петра у Ватикані, щоб разом з Римським Архиєреєм відсвяткувати свято Стрітення Господнього, під час якого відзначається День богопосвяченого життя. Проповідуючи під час вечірні, Святіший Отець зазначив, що в зустрічі між пророком Симеоном та Пречистою Дівою Марією «в чудесний спосіб поєднуються Старий та Новий Завіти, складаючи подяку за дар світла, яке засяяло в темряві».
За словами Папи, День богопосвяченого життя не випадково відзначається у день Стрітення, адже ця євангельська подія «становить знаменну ікону дарування власного життя тими, які через євангельські ради були покликані представляти у Церкві та світі основні характерні риси невинного, убогого та слухняного Христа, Отцевого Помазаника». «У сьогоднішньому святі, – сказав він, – святкуємо таємницю посвячення: посвячення Христа, посвячення Марії, посвячення всіх тих, які з любові до Божого Царства ступають на дорогу наслідування Ісуса».
Говорячи про мету відзначення Дня богопосвяченого життя, встановленого блаженним Іваном Павлом ІІ, Венедикт XVI вказав на такі елементи, як подяка Господу Богу за цей стан життя, молитва за богопосвячених осіб та нагода для них самих оживити почуття, які надихнули дарувати себе Господу Богу. У цьому контексті Святіший Отець зазначив, що проголошений з нагоди 50-річчя Другого Ватиканського Собору Рік віри, усі вірні, а особливо члени чернечих інституцій, «прийняли цю ініціативу як дар». Папа побажав, щоб це стало нагодою для «внутрішнього оновлення, потреба в якому завжди відчувається, разом з поглибленням суттєвий цінностей та вимог власного посвячення». Він також закликав богопосвячених осіб дедалі більше поглиблювати стосунки з Богом, що «матиме позитивний вплив» на їхню присутність та служіння серед Божого люду.
Венедикт XVI пригадав теж і про те, що Конгрегація Інститутів Богопосвяченого Життя та Товариств Апостольського Життя докладає зусилля також для того, щоб Рік віри сприяв оновленню та зростанню вірності, «для того, щоб усі посвячені особи з ентузіазмом приєдналися до діла нової євангелізації». «Бажаю всякого добра на дорозі ваших чернечих родин, як також для вашої формації та апостольського служіння», – сказав на завершення Святіший Отець, побажавши богопосвяченим особам, щоб вони, за заступництвом Пресвятої Богородиці, уміли свідчити Христа своїм переображеним життям та радісним прямуванням до небесної батьківщини.

Греко-католицькі чернечі спільноти в Україні відзначатимуть День богопосвяченого життя через 2 тижні, тобто — 15 лютого, у празник Стрітення Господнього за юліянським календарем.

http://www.radiovaticana.org

Close Menu