При монастирі Царя Христа в Івано-Франківську вдев’яте відбудеться різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях»

При монастирі Царя Христа в Івано-Франківську вдев’яте відбудеться різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях»

Субота, 2017-12-30    17:22:31 UTC+1    Анонси

У василіянському монастирі Царя Христа в м. Івано-Франківську з 8 по 14 січня 2018 року відбудеться вже дев’ятий різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях». Він урочисто розпочнеться 8 січня о 12:00 год., триватиме тиждень часу та завершиться традиційно гала-концертом. Про це була мова під час зустрічі організаторів фестивалю, яка відбулася на початку минулого тижня.

Хори, ансамблі, оркестри та вокалісти виконуватимуть традиційні та старовинні колядки і щедрівки. Колективи прибудуть як з Прикарпаття, так і з різних куточків України. Також завітають гості із Польщі, Румунії та Прибалтики.

Варто зауважити, що цьогоріч учасником фестивалю стане і вокальний гурт «Піккардійська терція».

Як зауважив владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ, цьогорічний фестиваль об’єднав не тільки різні куточки України і закордону, а й різні конфесії.

З року в рік «Коляда на Майзлях» набирає обертів, тож дуже приємно, що це свято відбувається саме на Прикарпатті. Фестиваль уже давно вийшов за межі країни та конфесій. Зокрема, цьогоріч на фестивалі виступатиме колектив з Церкви християн віри євангельської, православні хори, відомі колективи з Румунії, Польщі і Прибалтики. В майбутньому, маємо надію, що до нас приєднаються ще більше гостей з-за кордону», – сказав владика.

Фестиваль за ці роки вже став візитівкою міста і щороку до нього долучаються все більше учасників.

«Для нас важливо представити наше місто. Дуже знаково, що фестиваль щороку стає більшим і популярнішим. Плануємо 13 січня в середмісті великий виступ закордонних колективів», – каже міський голова Руслан Марцінків.

Цього року на відкриття фестивалю також планує приїхати Міністр культури України Євген Нищук.

Як зауважила директор департаменту культури Івано-Франківської міської ради Надія Загурська, організатори сподіваються, що цього року фестиваль отримає офіційно міжнародний статус, адже таким він є вже кілька років.

За словами одного з організаторів фестивалю, ігумена монастиря і пароха парафії Царя Христа о. Йосафата Хаймика, ЧСВВ, обласне телебачення «Галичина» вперше буде транслювати всі концерти фестивалю у прямому ефірі.

«Це була ініціатива керівництва телеканалу, за яку ми дуже вдячні, адже ще більше людей зможуть побачити ці виступи і поколядувати разом», – каже настоятель парафії.

Також о. Йосафат зауважив, що цього року, крім тих, які заявлені у програмі фестивалю, ще близько 50 колективів подали заявки, проте їх не вдалося вмістити у програму. Тож потрібно думати над розширенням фестивалю.

Серед «родзинок» дев’ятого фестивалю «Коляда на Майзлях» організатори назвали, зокрема, запланований виступ гуцульського колективу, який покаже особливості коляди в горах.

Варто зауважити, сюрпризом фестивалю стане колядницька хода, яка стартує 13 січня о 14:30 год. від пам’ятника Івану Франку (вул. Незалежності, біля будівлі Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру) і до участі в якій запрошують всіх бажаючих поколядувати.

За інформацією прес-служби Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ з посиланням на сайт Бліц-Інфо
Автор світлин: Богдан Досюк (із сторінки міського голови Руслана Марцінківа у фейсбуці).
Афіша із сайту osbm.if.ua

Close Menu