Протоархимандрит Василіянського Чину взяв участь у відзначенні Дня Незалежності України в соборі Святої Софії

Протоархимандрит Василіянського Чину взяв участь у відзначенні Дня Незалежності України в соборі Святої Софії

Неділя, 2017-08-27    17:51:10 UTC+2    Новини

У четвер 24 серпня 2017 року українська громада в Римі урочисто відзначила День Незалежності України.

У цей день святкування 26-ої річниці Незалежності України Божественну Літургію в Патріаршому Прокатедральному соборі Святої Софії в Римі о 16:00 год. очолив настоятель собору і президент Товариства «Свята Софія» о. Марко Семеген. З ним співслужили: о. Ґенезій Віомар, протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата, о. Теодосій Грень, віце-ректор Папської Української Колегії Святого Йосафата, о. Роберт Лисейко, духовник цієї Колегії, о. Тимотей Коцур, директор української секції Радіо Ватикану, численні інші священики.

Участь у спільній молитві взяли представники посольств України в Італії та при Ватикані, сестри Чину Святого Василія Великого та Згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії, численні миряни. Під час Божественної Літургії всі єдналися в подяці за дар незалежності Української держави, а по завершені відслужили молебен до Пресвятої Богородиці в наміренні за припинення війни та настання миру в Україні. Богослужіння своїм співом супроводжували студенти Папської Української Колегії Святого Йосафата.

По завершенні молитви біля пам’ятника Тарасові Шевченкові відбулася офіційна святкова програма. З привітальним словом до громади звернулися, зокрема, пані Тетяна Їжевська, Надзвичайний та Повноважний Посол України при Святому Престолі, та пан Євген Перелигін, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Італії. Ведучими врочистостей до Дня Незалежності України були Леся Романів і Максим Колодчак.

На завершення святкувань з вітальним словом до всіх присутніх парафіян, представників чернечих спільнот та гостей звернувся о. Марко Семеген. Водночас він подякував за спільну молитву та усвідомлене долучення до святкування цього дня.

У цей день відбулася Свята Літургія й молитва за Україну і в інших українських храмах Вічного міста: в парафіяльному храмі святих Сергія і Вакха й Жировицької ікони Пресвятої Богородиці та в храмі Христа Царя при монастирі Головної Управи Василіянського Чину Святого Йосафата. В цих богослуженнях взяли участь численні вірні.

Використано інформацію та світлини із сторінки Прокатедрального собору Святої Софії у фейсбуці

Close Menu