Проща «Матерів у молитві» Львівської архиєпархії до Крехівського монастиря

Проща «Матерів у молитві» Львівської архиєпархії до Крехівського монастиря

У суботу 21 серпня 2021 року відбулася проща членкинь християнського руху «Матері в молитві» Львівської архиєпархії УГКЦ, присвячена 20-літтю створення руху в Україні, до василіянського монастиря святого Миколая у Крехові. Божественну Літургію у відпустовій каплиці монастиря очолив владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії. З ним співслужили отці Павло Федусів, ЧСВВ, провінційний радник й ігумен монастиря у Золочеві, Володимир Маланюк, ігумен Крехівського монастиря і вчитель новиків, численне духовенство.

У врочистій проповіді владика Володимир наголосив, що в парафіях Української Греко-Католицької Церкви вже двадцять років діють спільноти руху «Матері в молитві», які гуртують матерів та жінок – адже кожна жінка має в собі цей дар материнства. Матері разом моляться та служать Господеві, несуть віру, надію та любов іншим людям, зокрема у своїх родинах. Матері зустрічаються і перебувають разом на молитві, згідно із Христовим запевненням: «Де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там я серед них».

Владика звернувся до слів прочитаного євангельського уривка, в якому євангелист Матей розповідає про чудо розмноження хліба для чотирьох тисяч чоловіків, не враховуючи жінок і дітей. Ісус виявляє турботу, кажучи: «Жаль мені цих людей, бо вже три дні вони зі мною і не мають що їсти». Учні не знають, звідки взяти хліба, вони нічого не засвоїли з попереднього уроку розмноження хлібів. Але Ісус бере сім хлібів, що є нагадуванням досконалості, і дає їсти цим хворим, немічним і спраглим, які прийшли до нього звідусіль. Співчуття є початком конкретної дії – це любов, яка відчуває інших, як себе самого. Тут можна теж відчитати паралель із книгою Ісаї із Старого Завіту: «Господь сил учинить на оцій горі бенкет для всіх народів… Він знищить смерть навіки. І повтирає Господь з усіх обличь сльози».

Подячна молитва означає також звершення Євхаристії, яке відбувається на престолах у цілому світі, – зазначив архиєрей. – Це відбувається і сьогодні у Крехові. Ми подивляємо велику Божу турботу. Апостоли отримали завдання навчати народи, а жінки повинні були їх підтримувати, особливо тоді, коли вони засумнівалися. Цей факт часто повторюється в різних життєвих обставинах. Сьогодні дякуємо Богові за наших молитовних матерів. Хочемо запросити Богородицю в наше життя, даруючи їй нашу дитячу довіру. Просимо її, щоб навчила нас бути добрими матерями. Звертаємося сьогодні до кожної матері: «Дорога українська мамо, витривай до кінця в доброму».

За повідомленням із сайту osbm.in.ua
на основі матеріалів сайту Львівської архиєпархії УГКЦ ugcc.lviv.ua
Світлини: сторінка Львівської архиєпархії УГКЦ у Фейсбуці

Close Menu