Назва Чину

Офіційна назва нашого Чину – «ВАСИЛІЯНСЬКИЙ ЧИН СВЯТОГО ЙОСАФАТА» (Ordo Basilianus Sancti Josaphat), традиційна – «ЧИН СВЯТОГО ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО» (Ordo Sancti Basilii Magni); вживається також назва – «ОТЦІ ВАСИЛІЯНИ». Офіційна абревіатура Чину – ЧСВВ.


Мета та завдання Чину

Мета Чину полягає в шуканні в усьому Божого вподобання та освяченні ченців шляхом практикування євангельських рад, згідно з нашими правилами.
Особливим завданням Чину є посвячувати себе контемплятивному життю і служінню Церковного Правила, здійснювати всесторонню душпастирську працю, захищати та укріплювати єдність між християнами та надавати Христовій Церкві досвідчених і відданих служителів, на зразок св. Василія Великого, св. Йосафата, а також інших василіянських мучеників та ісповідників.


Структура Чину

Василіянський Чин Святого Йосафата є церковною юридичною особою і має Головний осідок у Римі.
Територіальна структура Чину складається з Головного осідку і різних Провінцій; Провінції – із чернечих осідків. Чернечі осідки можуть бути: монастирями, резиденціями, місійними осідками, осідком новіціяту та осідком студій.
Головний осідок, Провінції і законно засновані чернечі осідки силою самого права є церковними юридичними особами.

На 2011 рік існують такі Василіянські Провінції:

  • Найсвятішого Спасителя в Україні(29 монастирів)
  • св. Миколая в Україні (Закарпаття) (4 мон.)
  • Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в Аргентині (3 мон.)
  • св. Йосифа у Бразилії (15 мон.)
  • Пресвятого Серця Ісусового в Канаді (10 мон.)
  • св. Стефана в Угорщині (5 мон.)
  • Покрова Пресвятої Богородиці у Польщі (4 мон.)
  • св. апостолів Петра і Павла у Румунії (3 мон.)
  • св. Кирила і Методія у Словаччині (6 мон.)
  • Успення Пресвятої Богородиці в США (7 мон.)

Герб Чину

Василіянський герб складається з таких елементів: обрамленого дугою вогняного стовпа, що означає полум'я любові – символ постійного служіння Богові і ближньому. Над вогняним стовпом зображено сонце – символ Ісуса Христа Спасителя. У сонці вміщена монограма Ісуса Христа, над якою є хрест як заклик Його наслідувати. Герб оточує вінок з двох галузок: дубової і лаврової. Дубова галузка символізує постійність і силу в духовному зростанні та праці, а лаврова – вічну нагороду для переможців.


Чернечий одяг

Ченці носять василіянський чернечий одяг, що відзначається своєю простотою, як символ посвяти і знак свідчення. Загальноприйнятий одяг у Василіянському Чині Святого Йосафата складається з таких елементів: чорний габіт з білим комірцем, пояс або ремінь, мантія, каптур, нагрудний хрест і параман.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Close Menu