Преподобний отець Порфирій Підручний, ЧСВВ, відзначив ювілей 80-річчя

Преподобний отець Порфирій Підручний, ЧСВВ, відзначив ювілей 80-річчя

У неділю 3 січня 2021 року спільнота монастиря Головної управи Василіянського Чину в Римі, а також громада вірних, які беруть участь у богослуженнях у монастирському храмі, мали радість вітати о. Порфирія Підручного, ЧСВВ, з вісімдесятилітнім ювілеєм.

Народжений у Бразилії, в нинішньому м. Іваї, 3.01.1941 р., отець Порфирій більшість свого життя провів у Римі. Приїхав сюди як молодий брат-василіянин на богословські студії, після закінчення яких повернувся на рідну землю, де невдовзі, 9 квітня 1967 р., отримав з рук преосвященного владики Йосифа Мартинця, ЧСВВ, священничі свячення. Та після короткого часу перебування у Бразилії, за рішенням настоятелів, знову повернувся в Рим, уже для продовження студій, які закінчив у Папському Східному Інституті написанням і захистом 12 червня 1976 року докторської дисертації на тему «Нарис законодавства Василіянського Чину Святого Йосафата (1605—1969)». Після закінчення навчання вже мав повертатися вдруге до Бразилії, та тодішній о. Протоархимандрит Атанасій Великий, догледівши в ньому свого помічника у віднайденні документів історичної спадщини Української Церкви й Василіянського Чину у Ватиканських архівах, спонукав його залишитися для цієї праці в Римі.

У 1976 році о. Порфирій був призначений Генеральним секретарем, кілька разів його обирали Генеральним радником Василіянського Чину. Крім Ватиканських архівів, він працював у різних історичних архівах інших країн, де відшукав багато документів з історії Василіянського Чину та з’єднаної з Римом Церкви візантійського обряду на теренах Східної Європи. Виконував і інші відповідальні обов’язки й завдання, які йому доручали настоятелі в Чині та церковні ієрархи. (Більш докладний життєпис отця можна знайти за цим посиланням).

А починаючи з 1998 року і дотепер він є незмінним душпастирем українських іммігрантів в Італії, відповідальним за душпастирство при монастирській церкві Христа Царя при підніжжі Авентинського пагорба в Римі.

І день свого ювілею о. Порфирій зустрів як священник і душпастир. Він очолив молитву монашої спільноти, відслуживши вечірню в суботу ввечері й недільну утреню, а також відслужив Святу Літургію о 12 год. з участю вірних, поділився з ними роздумами над Божим словом у проповіді, запричащав їх Хлібом Життя.

Було багато таких, які хотіли привітати отця особисто, зокрема тих, які співпрацювали з ним протягом довгого часу. Так, після вечірні в суботу вітання і многоліття отцю-ювіляру склали сестри Чину Святого Василія Великого з монастиря Головної управи. Особливо вітали о. Порфирія вірні в неділю: після Святої Літургії о 10 год., яку відслужив Генеральний вікарій Чину о. Йоанікій Чверенчук, і після Святої Літургії о 12 год., яку відслужив сам отець-ювіляр.

А отці і брати монастиря Христа Царя привітали отця-ювіляра під час святкової вечері, влаштованої з цієї урочистої нагоди.

Крім спільноти монастиря, скласти вітання отцю Порфирієві прибув владика Іриней Білик, ЧСВВ, Канонік Папської базиліки Santa Maria Maggiore в Римі.

На початку вечері о. Протоархимандрит Ґенезій Віомар привітав отця ювіляра і склав йому найщиріші побажання.

А перед закінченням вечері слово мав о. Єронім Грім, який в синтетичній формі, з багатьма значущими подробицями, представив життєвий шлях отця Порфирія.

Наприкінці вечері о. Ґенезій Віомар передав отцю Порфирієві подарунок від римської василіянської спільноти.

Після вечері всі перейшли до монастирської каплиці, де молитовно вшанували Христа Господа, присутнього у Пресвятій Євхаристії, і подякували Богові за Його щедрі дари.

Тож приєднуючись до молитов за здоров’я і Боже благословення для о. Порфирія і до складених йому побажань, бажаємо і ми отцю-ювілярові міцного здоров’я, щедрих Божих дарів, успіхів у служінні Богові й людям, під покровом Пресвятої Богородиці, – на многая літа!!!

Текст: о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ
Фото: о. Єфрем Кончак, ЧСВВ

Close Menu