Преосвященний владика Діонісій Ляхович відзначає своє 75-ліття

Преосвященний владика Діонісій Ляхович відзначає своє 75-ліття

У вівторок 29 червня 2021 року, день вшанування святих верховних апостолів Петра і Павла за григоріанським календарем, у соборі Святої Софії в м. Римі відбулися урочисті святкування з нагоди 75-річчя життя преосвященного владики Діонісія Ляховича, ЧСВВ. День народження Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії відзначає 2 липня, але саме 29 червня, у день свого покровителя, апостола Павла, якого ім’я носить від Хрещення, владика Діонісій мав нагоду відсвяткувати свій ювілей в ширшому колі друзів, співпрацівників і знайомих.

З цієї нагоди Апостольський екзарх очолив у соборі Святої Софії Божественну Літургію. З ним співслужили владика Іриней Білик, ЧСВВ, канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, та понад 50 священиків, котрі прибули з Рима й околиць та з різних інших душпастирських осередків екзархату. У Святій Літургії взяли також участь настоятельки і сестри чернечих спільнот, присутніх в Римі, зокрема, архимандриня Сестер ЧСВВ м. Марчела Рункан, генеральна настоятелька с. Софія Лебедович, СНДМ, с. Ріта Бавдо, настоятелька спільноти Катехиток св. Анни, та інші, а також деякі дружини священників та інші миряни. Святу Літургію співав хор студентів Колегії Св. Йосафата в Римі.

Звертаючись до присутніх священиків, представників чернечих згромаджень та вірних словами євангельської проповіді, Владика Діонісій наголосив на тому, що «мучеництво апостолів Петра і Павла – це утвердження Церкви, яку заснував Ісус Христос, принісши зразок сопричастя любові трьох Осіб Пресвятої Тройці». «Тому, – навчає архиєрей, – Церква не проявляється у політичній силі, а в служінні братам, у свідченні віри в Ісуса Христа, у терпінні і в смерті заради братів і заради Христа.

Ми всі – члени Церкви, яку заснував Ісус Христос, збудовані на цій «скелі», яким є апостол Петро, на скелі віри і любові. На вірі, яку проповідував святий апостол Павло, на скелі свідчення його віри, аж до найвищого жесту віддання життя заради Христа і одночасно заради своїх ближніх».

Рівно ж єпископ-ювіляр зазначив, що ця Божественна Літургія є знаком вдячності Господеві за дар його життя і служіння: «Ми сьогодні зійшлися зі всіх куточків Італії, щоб подякувати Господеві за ювілей, 75-річчя мого життя. Ця Божественна Літургія є також подякою за те, що ми в останніх місяцях залишились між живими. Святий Петро не відкрив мені дверей у найкритичніші дні ковіду. Повернув мене до життя і праці». Також владика згадав із вдячністю світлу постать молодшого співбрата у священстві й монашестві, о. Степана Стареправа, ЧСВВ, протосинкела екзархату, який несподівано відійшов по небесну нагороду, і подякував нещодавно призначеному новому протосинкелові, о. Теодосієві Греню, за співпрацю.

Після завершення богослужіння о. Андрій Солецький, керівник Секретаріату Глави УГКЦ у Римі, зачитав грамоту, яку преосвященному владиці Діонісію, з нагоди його 75-літнього ювілею, надіслав Блаженніший Святослав Шевчук. Цією грамотою Глава УГКЦ, від імені Синоду єпископів, привітав владику-ювіляра з днем його народження, а також скерував слова вдячності за жертовне довголітнє служіння Богові та Церкві:

«Ваше служіння як екзарха є добрим прикладом жертовного пастиря, який кладе душу свою за овець своїх (Ів. 10, 11). Для тисяч вірних нашої Церкви, які в пошуках кращої долі опинилися на теренах Італії, Ви стали добрим батьком, ревним проповідником Христової правди, захисником їхніх правд і свобод, особливо в час становлення цієї церковної одиниці. Прохаючи в милосердного Господа винагородити Вас сторицею за Ваші старання, складаємо Вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу». 

Відтак, зі словами привітання від імені духовенства Апостольського екзархату до владики Діонісія звернувся отець протосинкел Теодосій Р. Грень, ЧСВВ. Він наголосив, що владика, який у хрещенні отримав ім’я Павло, є гідним послідовником місійного духу апостола народів: «Дорогий Владико Діонісію, не помилилися Ваші батьки, надаючи Вам під час Святого Таїнства Хрещення ім’я «Павло», адже подібно до цього апостола також і Ви свідчили і продовжуєте свідчити про Ісуса у Римі, впродовж довгих років Ви проповідуєте словом і ділом про Христа саме у Вічному місті, де пульсує серце Вселенської Церкви».

Отець Теодосій наголосив, що у цей день ми з усього серця дякуємо Богові за дар життя і покликання апостольського екзарха. «Бажаємо, аби милосердний Господь обдаровував Вас міцним здоров’ям та наснагою, радістю і миром, апостольською ревністю та пастирською терпеливістю, аби Ви могли здійснити ще не одну місійну подорож до тих українських громад, які з такою любов’ю та сподіванням очікують на Вас, особливо на теренах довіреного Вашій батьківській опіці Апостольського Екзархату».

Від усіх душпастирів, як спогад про часту молитву за архиєрея, отець протосинкел подарував йому візантійську ікону Пресвятої Богородиці. Відтак, слова привітання та побажання щедрого Божого благословення і заступництва верховного апостола Петра були скеровані також канцлеру екзархату о. Петру Голінею з нагоди його іменин.

У рамках святкування ювілею, від імені преосвященного владики Діонісія, о. Петро Голіней зачитав подячну грамоту о. Віктору Двикалюку:

«За довголітню жертвенну працю в Інформаційному відділі Апостольського екзархату та плідне служіння головного редактора християнського часопису українців в Італії «До Світла» висловлюємо щиру подяку і визнання. Вашою багаторічною відданою працею Ви внесли цінний вклад у розвиток цієї важливої структури нашої Церкви на італійських теренах. Хай Господь наш Ісус Христос благословить Ваше пастирське служіння у своєму винограднику і щедро обдаровує Вас своїми дарами».

Від римської спільноти Василіянського Чину Святого Йосафата участь у Святій Літургії взяли: о. Протоархимандрит Ґенезій Віомар, генеральні радники о. Діонисій Заведюк, о. Луїс Касіян, ректор Колегії Св. Йосафата, і о. Роберт Лисейко, духовник цієї колегії, генеральний економ о. Маврикій Попадюк, а також отці Йосафат Коваль і Йосафат Попович.

На основі статті із сайту Апостольського екзархату
www.esarcato-apostolico-ucraino.it
Світлини з цього ж сайту

Close Menu