Празник Зіслання Святого Духа та вшанування 100-ліття монашої реформи на Закарпатті

Празник Зіслання Святого Духа та вшанування 100-ліття монашої реформи на Закарпатті

19-20 червня 2021 р. Б., під час відпустових святкувань празника Зіслання Святого Духа в Малоберезнянському монастирі св. Миколая, отці василіяни відзначили 100-літній ювілей від початку монашої реформи Василіянського Чину на Закарпатті. Відзначення цього ювілею у Провінції Св. Миколая розпочалося 2 листопада 2020 р. в Мукачівському монастирі (див. за цим посиланням), в день, коли сто років перед тим, у 1920 р., з Галичини прибули до Мукачівского Святомиколаївського монастиря шестеро отців і братів василіян для організації там монашого новіціату і започаткування чернечої реформи.

Святкування в Малоберезнянському монастирі розпочалися в суботу 19 червня великою вечірнею з литією у монастирському храмі, яку очолив преосвященний владика Ніл Лущак, ЧБМ, Апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії. З єпископом співслужили протоігумен Провінції Св. Миколая о. Франціск Онисько, ЧСВВ, намісник Малоберезнянського монастиря о. Лука Буняк, ЧСВВ, та ігумен Імстичівського монастиря о. Полікарп Погоріляк, ЧСВВ. Літургійний спів вели ченці-студенти з Василіянського інституту у Брюховичах.

Трохи згодом була відслужена Божественна Літургія за випрошення дарів Святого Духа, яку очолив ієромонах Малоберезнянського монастиря о. Прокопій Лотоцький, ЧСВВ, під спів місцевого парафіяльного хору.

О 21:00 год. розпочалася Хресна хода по чернечій горі, під час якої
повчання виголосив о. Августин Шоп’як, ЧСВВ, з Львівського монастиря св. Онуфрія.

Неділя Зіслання Святого Духа, 20 червня, розпочалася святковою утренею, яку відслужив о. Йосиф Кралька, ЧСВВ, ігумен монастиря свв. апостолів Петра і Павла у Дрогобичі, під спів монашої братії.

Перед архієрейською Божественною Літургією, під супровід військового оркестру та молодіжної організації «Пласт», відбулася процесійна хода від будівлі монастиря до відпустової каплиці, яку зустрів протоігумен о. Франціск, місцевий настоятель о. Лука та діти парафії при монастирській церкві, які звернулися до преосвященного Кир Ніла Лущака, ЧБМ, преосвященного Кир Василія Тучапця, ЧСВВ, Екзарха Харківського УГКЦ, та о. Йоана Школика, ЧСВВ, протоігумена Провінції Найсв. Спасителя в Україні, зі словами привітання.

Після них із словом привітання до єпископів, священнослужителів і чисельно зібраних вірних звернувся протоігумен о. Франціск.

Архієрейську Божественна Літургія, яка стала центральним богослужінням у Провінції Св. Миколая в ювілейний рік 100-ліття від початку монашої реформи Василіянського Чину на Закарпатті, очолив владика Ніл Лущак, Апостольський адміністратор. З ним співслужили владика Василій Тучапець, протоігумени о. Франціск Онисько та о. Йоан Школик, а також представники провінційних управ обидвох провінцій: з Провінції Св. Миколая – провінційний вікарій та настоятель Мукачівського монастиря о. Даниїл Дербаль і провінційний секретар та намісник Малоберезнянського монастиря о. Лука Буняк; з Провінції Найсвятішого Спасителя – провінційний вікарій і економ та намісник Львівського монастиря св. Онуфрія о. Веніамин Чернега і провінційний радник та ігумен Дрогобицького монастиря о. Йосиф Кралька.

Також співслужителями були ігумени та ієромонахи різних василіянських монастирів: вчитель новиків Боронявського новіціяту о. Кипріян Зейкан, ігумен Брюховицького монастиря та ректор Василіянського інституту о. Пантелеймон Трофімов, ігумен Крехівського монастиря та вчитель новиків о. Володимир Маланюк, ігумен Червоноградського монастиря о. Єремія Рибаков ЧСВВ, – як також о. Іван Майкович, ЧСВВ, о. Макарій Флячок, ЧСВВ, та священники Мукачівської єпархії.

Літургійний спів вів василіянський монаший хор Василіянського інституту (ВІФБС) у Брюховичах.

Численні ієромонахи та ієреї уділяли вірним святу Тайну покаяння – як перед початком Св. Літургії, так і під час її служіння.

Проповідь з нагоди празника Зіслання Святого Духа та 100-літнього ювілею згаданої монашої реформи виголосив владика Василій.

На завершення Святої Літургії з пастирським словом до вірних і привітанням для василіянської чернечої родини звернувся владика Ніл.

Опісля подячне слово до присутніх мав протоігумен о. Франціск, а на його закінчення подарував єпископам, від імені ченців-василіян Провінції Св. Миколая, копії Мукачівської чудотворної ікони Божої Матері.

Завершилося святкування процесійною ходою у супроводі військового оркестру, під час якого єпископи окропили паломників свяченою водою, уділяючи їм своє архієрейське благословення.

На основі інформації із сайту Провінції Св. Миколая в Україні osbm.org.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu