Празник Мукачівської чудотворної ікони Божої Матері «Покровительки Закарпаття»

Празник Мукачівської чудотворної ікони Божої Матері «Покровительки Закарпаття»

Мукачево, ЧСВВ12-13 липня 2014 р., в монастирі Отців Василіян у м. Мукачеві, відбулися відпустові святкування празника Мукачівської чудотворної ікони Божої Матері, за участю Преосвященного владики Ніла Лущака, який, під час Архієрейської Божественної Літургії, уділив дияконські свячення ченцю Василіянської Провінції Святого Миколая в Україні, преподобному брату Еміліяну Віталію Гавею, ЧСВВ.
Свято Мукачівської чудотворної ікони Божої Матері, яка має назву «Покровителька Закарпаття», є нещодавно встановленим. У 2010 році, в Мукачівській Греко-Католицькій Єпархії був визначений окремий день (16 липня) для вшанування чудотворної ікони Божої Матері, яка знаходиться в монастирі Отців Василіян у м. Мукачеві. Ікона ця була намальована в Царгороді у 1453 р., а в 1926 році була встановлена для привселюдного вшанування у Мукачівському монастирі Отців Василіян. Зберігши цю цінну ікону протягом підпілля Греко-Католицької Церкви на Закарпатті, Отці Василіяни у 2009 році відновили її вшанування у м. Мукачеві.
Цього року, вшанування ікони розпочалося у суботу 12 липня, Великою Вечірнею, яку відслужив о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, з Малоберезнянського монастиря. Опісля відбувалася співана вервиця, під проводом хору «Базілеус», який діє при Мукачівському монастирі. Також була відслужена Божественна Літургія з проповіддю, яку очолив о. Йосафат Фітель, ЧСВВ, ігумен Івано-Франківського монастиря.Мукачівська чудотворна ікона
В неділю зранку, 13 липня, о. Тарас Іванина, ЧСВВ, Настоятель Боронявського монастиря, відслужив святкову Утреню, після чого о. Йосафат Фітель, ЧСВВ помолився з паломниками Акафіст до Пресвятої Богородиці та виголосив роздуми на тему свята.
Свято Мукачівської чудотворної ікони Божої Матері відбувається на рівні цілої Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, тому щороку, у святкуванні цього празника бере участь єпархіяльний єпископ. Цьогорічну святкову Літургію у Мукачівському монастирі очолив та звернувся до вірних з пастирським словом, єпископ-помічник Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, Преосвященний Владика Ніл Лущак, у співслужінні з Протоігуменом Провінції Святого Миколая в Україні, Високопреподобним отцем Павлом Райчинцем, ЧСВВ та настоятелем Мукачівського монастиря, Впр. о. Веніамином Довганичем, ЧСВВ. Також Літургію співслужили Отці Василіяни з різних монастирів в Україні й за кордоном та єпархіальні священики.
Мукачево. ЧСВВПід час Архієрейської Божественної Літургії, владика Ніл уділив дияконські свячення ченцю Василіянської Провінції Святого Миколая в Україні, преподобному брату Еміліяну Віталію Гавею, ЧСВВ.
Богослужіння звеличував співом хор «Осанна», що діє при монастирі Отців Василіян у м. Івано-Франківську.
Після многоліття і слів подяки, відбулося також водосвяття біля монастирського джерела та мирування. Ну і звичайно що кожен, хто взяв участь у святкових заходах, мав можливість приклонитися перед чудотворною «Покровителькою Закарпаття», яка розміщена у монастирській каплиці.
Під час цьогорічних святкувань, перед Мукачівською чудотворною іконою Божої Матері лунали молитви, щоб вона стала Покровителькою не лише Закарпаття, але й цілого українського народу, який переживає воєнне лихоліття.

Мукачево, ЧСВВ.

о. Франціск Онисько, ЧСВВ
Джерело: www.osbm.org.ua

Close Menu