Постанови Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів КГВА

Постанови Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів КГВА

Постанови Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 29-30 січня 2020 року Божого, Львів-Брюховичі 

1. Задля належної відповіді Церкви на сучасні соціально-екологічні виклики: 

  • І. Доручити єпархіальним єпископам Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ: 

а) провести презентації українського перекладу енцикліки Папи Франциска «Laudato Si': про турботу за наш спільний дім» та її обговорення  з духовенством, монашеством, семінаристами та мирянами своїх єпархій/екзархатів;
б) звернути увагу душпастирів на те, що плекання свідомості вдячності та відповідальності за створений Богом світ є невід’ємною складовою їх служіння задля прослави Бога та спасіння людських душ;
в) відповідно до вимог екологічної дияконії, враховувати екологічні складові у межах загальної діяльності Церкви, зокрема екологічне будівництво, підвищення рівня енергоефективності наявних сакральних та інших церковних будівель, залучення відновних джерел енергії, впровадження системи роздільного збору відходів та ін.

  • ІІ. Доручити отцям-душпастирям Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ: 

а) поширювати вчення Церкви про християнську відповідальність за створений Богом світ під час проповідування, катехизації та інших душпастирських заходів;
б) долучатися до відзначення дня Бога-Творця (14 вересня) як всецерковного Дня молитви за збереження Божого створіння;
в) підтримувати освітні, молитовні та практичні ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології та долучатися до них;
г) давати приклад відповідального ставлення до Божого творіння в особистому житті.

  • ІІІ. Доручити Бюро УГКЦ з питань екології: 

а) у співпраці з Івано-Франківською академією Івана Золотоустого розробити для студентів церковних освітніх закладів навчальний курс екологічної етики і основ збереження Божого створіння;
б) у співпраці з Патріаршою катехитичною комісією УГКЦ та Катехитичною комісією Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ опрацювати та інтегрувати вчення і напрацювання помісної УГКЦ про християнську відповідальність за створений Богом світ у катехитичні програми різних вікових категорій;
в) у співпраці з Комісією у справах освіти та виховання Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ опрацювати програми підручників з християнської етики задля цілісного висвітлення матерії християнських моральних цінностей, що включає також питання християнської відповідальності за природне довкілля та весь створений Богом світ.

  • IV. Доручити ректорам духовних семінарій та інших освітніх інституцій УГКЦ в Україні забезпечити отримання семінаристами та студентами-богословами необхідних знань щодо сучасних соціально-екологічних викликів, екологічного вчення Церкви, екологічних аспектів душпастирства та основ збереження Божого створіння.
  • V. Просити Отця і Главу УГКЦ здійснити необхідні заходи для внесення Дня Бога-Творця до церковно-літургійного календаря УГКЦ з розробленими текстами молитов добового кола та змінними частинами Божественної Літургії цього свята.
  • VI. Затвердити в першому читанні Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ щодо екологічної ситуації в Україні та винести його на друге читання на наступну сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

2. Затвердити Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ про зцілення ран війни.

3. Привітати ідею проголошення святого Івана Павла II покровителем Європи і вчителем Церкви та просити Отця і Главу УГКЦ надати офіційну відповідь на лист польського єпископату в цій справі.

4. Взяти до уваги звіт про діяльність Комісії у справах кадрового забезпечення УГКЦ.

5. Доручити Патріаршому паломницькому центрові УГКЦ опрацювати Інструкцію з організації та духовного супроводу паломництв УГКЦ.

6. Для належного вшанування 155-ї річниці з дня народження слуги Божого праведного митрополита Андрея Шептицького оголосити проведення 29 липня 2020 року Божого Всеукраїнського паломництва до Прилбичів і доручити Українському католицькому університетові підготувати план заходів для відзначення цієї дати та представити його на затвердження наступній сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

7. Вісімдесят п’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ провести у травні 2020 року Божого.

Ці  постанови набирають чинності 17 лютого  2020 року Божого

Голова Синоду:   Блаженніший Святослав

Фото Синоду Єпископів – з однієї з попередніх сесій у Зарваниці

Джерело: news.ugcc.ua 

Close Menu