Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2021 року

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2021 року

У зв’язку із карантинними обмеженнями, запровадженими урядами різних країн задля боротьби із поширенням пандемії Covid-19, цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви відбувався в онлайн-форматі та складався із трьох загальних зустрічей (30 березня, 30 червня і 29 вересня) та двох етапів регіональних зустрічей. Серед регіональних зустрічей відбулися окремі обговорення із єпископами із Північної Америки — США і Канада, із єпископами із Південної Америки (Бразилія, Аргентина) та Австралії, із єпископами з Західної та Центральної Європи (Франція, Великобританія, Італія, Польща), а також із єпископами з України.

Синод Єпископів УГКЦ є законодавчим органом. Саме тому у результаті цьогорічних засідань було прийнято ряд документів, серед яких: Інструкція про перебування священнослужителів поза межами єпархії; чотири розділи майбутнього Кодексу канонів УГКЦ; Напрями підготовки кандидатів до священства в УГКЦ; Оновлена Концепція екуменічної позиції УГКЦ.
(Див. повідомлення на сайті news.ugcc.ua).

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2021 року

Вих. ВА 21/299

ДЕКРЕТ

На славу Святої, Єдиносущної, Животворної і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа,
і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь

БОЖОЮ МИЛІСТЮ І В ПОВНОМУ СОПРИЧАСТІ
З РИМСЬКИМ АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ

СВЯТОСЛАВ,

Верховний Архиєпископ Києво-Галицький
Української Греко-Католицької Церкви

Високопреосвященним і преосвященним владикам,
всечесним отцям духовним, преподобним ченцям і черницям
та мирянам помісної Української Греко-Католицької Церкви

ПРОГОЛОШУЮ ТА ОПРИЛЮДНЮЮ

Постанови

Синоду Єпископів
Української Греко-Католицької Церкви

30 березня — 29 вересня 2021 року Божого, онлайн-формат

1. Прийняти із внесеними поправками документ «Напрацювання Синодальної групи Душпастирської стратегії розвитку УГКЦ’2030: Загальні рамки майбутньої стратегії» та передати його на доопрацювання Душпастирській раді Патріаршої курії УГКЦ з подальшим представленням Синодові Єпископів УГКЦ 2021 року.

2. Взяти до уваги звіт Душпастирської ради щодо підготування Душпастирського плану на період до 2030 року і поблагословити на подальшу роботу групу з напрацювання цього Душпастирського плану у складі: владика Богдан Данило — голова; митрополит Борис Ґудзяк, владика Богдан Дзюрах, владика Теодор Мартинюк, отець Андрій Онуферко — члени.

3. Дати згоду на продовження мандату голови Патріаршої катехитичної комісії владики Давида Мотюка до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.

4. Дати згоду на продовження мандату голови Відділу морського апостоляту владики Павла Хомницького до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.

5. Дати згоду на продовження мандату генерального керівника управління справедливості митрополита Ігоря Возьняка до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.

6. Дати згоду на продовження мандату члена Синодального трибуналу митрополита Євгена Поповича до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.

7. Дати згоду на продовження мандату члена Синодального трибуналу владики Теодора Мартинюка до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.

8. Дати згоду на продовження мандату голови спеціального зібрання єпископів для розгляду рекурсів проти адміністративних декретів Отця і Глави УГКЦ владики Теодора Мартинюка до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.

9. Дати згоду на продовження мандату члена спеціального зібрання єпископів для розгляду рекурсів проти адміністративних декретів Отця і Глави УГКЦ митрополита Ігоря Возьняка до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.

10. Дати згоду на продовження мандату члена спеціального зібрання єпископів для розгляду рекурсів проти адміністративних декретів Отця і Глави УГКЦ владики Володимира Ющака до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.

11. У контексті опрацювання та реалізації Душпастриського плану УГКЦ продовжити реалізацію стратегії «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом» на період до 2023 року в ключі душпастирського навернення.

12. Для реалізації стратегії «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом»:

а) особливу увагу звернути на три основні аспекти «Живої парафії»: Боже Слово і катехизацію, Святі Таїнства і молитву, служіння ближньому;

б) акцентувати на душпастирстві родини;

в) доручити Душпастирській раді Патріаршої курії УГКЦ під проводом владики Кеннета Новаківського супроводжувати цей процес.

13. Прийняти за основу текст Посинодального послання Синоду Єпископів УГКЦ 2021 року та доручити Постійному Синодові допрацювати його з пропозиціями, які надійшли від владик.

14. Затвердити в першому читанні частину Кодексу канонів УГКЦ «Монахи та інші ченці і члени інших спільнот богопосвяченого життя».

15. Затвердити в першому читанні частину Кодексу канонів УГКЦ «Дочасне майно Церкви».

16. Затвердити в першому читанні частину Кодексу канонів УГКЦ «Судочинство».

17. Затвердити в першому читанні частину Кодексу канонів УГКЦ «Ієрархічна структура УГКЦ».

18. Затвердити документ «Інструкцію про перебування священнослужителів поза межами своєї єпархії».

19. Змінити назву «Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ» на «Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні» та затвердити оновлений статут під назвою «Статут Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні».

20. Затвердити документ «Напрями підготовки кандидатів до священства в УГКЦ з урахуванням викликів та особливостей сучасної культури».

21. Затвердити оновлений документ «Концепція екуменічної позиції УГКЦ».

22. Взяти до уваги стан опрацювання українського перекладу Служебника Божественної Літургії святого Івана Золотоустого та просити членів Синоду Єпископів надіслати свої зауваження і поправки до тексту перекладу до 30 листопада 2021 року.

23. Взяти до уваги Звіт про соціальне служіння УГКЦ в умовах карантину, пов’язаних з поширенням пандемії COVID-19.

24. Взяти до уваги Звіт про стан суддівства в УГКЦ генерального керівника управління справедливості УГКЦ.

25. Взяти до уваги Звіт про діяльність Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ.

26. Взяти до уваги підсумки звітів комісій та відділів патріаршого рівня за минулий рік.

27. Провести наступний Синод Єпископів УГКЦ в липні 2022 року в Києві.

28. Визначити головною темою Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ». Доручити Секретаріату VII сесії Патріаршого Собору підготувати і представити головну тему Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року.

† СВЯТОСЛАВ,
Верховний Архиєпископ Києво-Галицький
Української Греко-Католицької Церкви

о. Андрій Хім’як,
в. о. Секретаря Синоду Єпископів
Української Греко-Католицької Церкви

Дано у Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
в день зачаття святого Йоана Христителя,
06 жовтня 2021 року Божого

Джерело: Офіційний сайт Синоду Єпископів УГКЦ synod.ugcc.ua
Світлина із сайту news.ugcc.ua 

Close Menu