Постанови Сімдесят восьмої сесії Синоду єпископів Києво-Галицького верховного архиєпископства УГКЦ

Постанови Сімдесят восьмої сесії Синоду єпископів Києво-Галицького верховного архиєпископства УГКЦ

Четвер, 2018-02-22    9:24:31 UTC+1    Послання

13-14 лютого 2018 року в реколекційному центрі Львівської архиєпархії у Брюховичах під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулася Сімдесят восьма сесія Синоду єпископів Києво-Галицького верховного архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.

Нижче подаємо Постанови цієї сесії Синоду, опубліковані на офіційному сайті Української Греко-Католицької Церкви ugcc.ua:

ПОСТАНОВИ

Сімдесят восьмої сесії Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ,
13-14 лютого 2018 року Божого, Львів-Брюховичі

 1. Для забезпечення належного рівня загальнолюдського і духовного виховання в семінаріях України кандидатів до священства задля відповідного підготування до служіння Церкві:

  1) рекомендувати єпархіальним єпископам:

  -  скеровувати на служіння в семінаріях взірцевих священиків з-посеред єпархіального кліру, звільнивши їх від усіх інших обов’язків (парафіяльного служіння, капеланства та ін.);

  -  призначити відповідальних за душпастирство покликань у власних єпархіях і екзархатах та доручити їм налагодити співпрацю із семінаріями;

  2)  просити Патріаршу комісію у справах духовенства УГКЦ:

  -  розробити програму формації вихователів семінарій (ректорів, віце-ректорів, економів, префектів та духівників);

  -  опрацювати нову редакцію документа «Напрямки підготовки кандидатів до священства в УГКЦ» із врахуванням викликів та особливостей сучасної культури;

  3)  доручити керівництву семінарій Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ:

  -  у формаційному процесі приділяти особливу увагу творенню атмосфери взаємної довіри та братньої солідарності між вихователями і семінаристами;

  -   постійно перебувати в семінарійній спільноті під час навчального року, за винятком часу відпустки та літніх чи зимових канікул і відлучень з благословення єпархіального єпископа;

  -  особливо плекати покликання до місійного служіння Церкві.

  4)  доручити отцям-душпастирям парафій Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ:

  -  дбати про плекання покликань до священичого та монашого стану;

  -  там, де цього ще немає, створити при парафіях Вівтарні дружини та інші молодіжні спільноти для плекання і підтримки покликань.

  5) просити Отця і Главу УГКЦ підготувати послання із закликом до всіх вірних УГКЦ про потребу молитви за добрі покликання до священичого і чернечого стану та проханням до батьків і душпастирів про необхідність плекання покликань та їх важливості для життя Церкви і народу.

 1. Затвердити документ «Норми і засади охорони дітей і молоді в УГКЦ».
 2. Затвердити Програму семінарійного курсу «Сповідництво».
 3. Затвердити текст Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з нагоди 100-річчя відновлення української державності.
 4. У відповідь на ініціативу Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій:

  А. Підтримати пропозицію Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій про оголошення 2018 року Роком Божого Слова в Україні.

  Б. Створити Організаційний комітет із відзначення Року Божого Слова в Україні.

  В. Взяти за основу і затвердити з внесеними поправками та пропозиціями План відзначення Року Божого Слова в Україні.

 1. Для належного відзначення 1030-річчя Хрещення Русі-України:

  А. Присвятити цьогорічну Загальноукраїнську прощу до Зарваниці цьому відзначенню з проведенням Чину відновлення хресних обітів.

  Б. У всіх храмах Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ 28 липня,   у день Святого Володимира, відслужити Божественні Літургії з Чином відновлення хресних обітів.

  В. Для поглиблення свідомості спадкоємства Володимирового хрещення організувати 29 липня 2018 року Божого прощу семінаристів УГКЦ до Києва — колиски нашого християнства.

  Г. Продовжуючи древню традицію відзначення Хрещення Русі-України, 14 (1) серпня  в усіх храмах Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ провести Велике августовське водосвяття та інші традиційні чини.

 1. Взяти до уваги звіт Центру протидії корупції у складі Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» (ad iterim).
 2. Взяти до уваги звіт про діяльність Координаційної ради з питань душпастирства в кризових ситуаціях.
 3. Взяти до уваги звіт про діяльність Патріаршого паломницького центру УГКЦ.
 4. Сімдесят дев’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ провести у травні 2018 року Божого.

Ці постанови набирають чинності 1 березня 2018 року Божого

Голова Синоду: 

Блаженніший Святослав (Шевчук)

Close Menu