Подячний лист настоятелів чернечих спільнот УГКЦ в Римі до Папи Франциска та його відповідь

Подячний лист настоятелів чернечих спільнот УГКЦ в Римі до Папи Франциска та його відповідь

У неділю, 15 березня 2022 року, директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні опублікував на вебсайті Святого Престолу італійською й англійською мовами повідомлення такого змісту: «У п’ятницю, 25 березня, під час покаянного богослужіння, яке Папа Франциск о 17:00 очолюватиме в базиліці Святого Петра, він посвятить Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт того самого дня у Фатімі здійснить кардинал Конрад Краєвський, Папський Роздавач милостині, як посланець Святішого Отця» (див. www.vaticannews.va/uk/).

Наступного дня, 16 березня, настоятелі чернечих спільнот Української Греко-Католицької Церкви в Римі звернулися листом до Папи Франциска, у якому висловили подяку за цю ініціативу Папи віддати Росію й Україну під опіку Пречистої Діви Марії.

У цьому листі італійською мовою, який підписали Протоархимандрит Василіянського Чину Св. Йосафата о. Ґенезій Віомар, ЧСВВ, Архимандриня Чину Сестер Св. Василія Великого с. Марчела Рункан, ЧСВВ, Генеральна Настоятелька Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії м. Софія Лебедович, СНДМ, і Настоятелька Римської спільноти Згромадження Сестер Катехиток Св. Анни с. Ріта Балдо, КСА, автори, від імені своїх спільнот, висловлюють Вселенському Архиєреєві вдячність «за молитви, за ясне навчання у питаннях, які стосуються міжнародних відносин та миру у світі, за співпереживання та практичну допомогу в обставинах війни, спричиненої агресією Росії проти України».

«Наші співбрати і співсестри, які є в Україні, – повідомляють вони, – священники, диякони, брати і сестри в монашестві – несуть хрест разом зі своїм народом. Україна у вогні, море сліз і ріки крові заливають рідну землю; країна знаходиться на межі гуманітарної катастрофи, коли люди гинуть від отриманих ран, тому що неможливо надати медичну допомогу; діти, жінки та літні люди вмирають від нестачі води та їжі. Бомби розбивають дитячі садки, школи, лікарні, будинки. На війні вже загинуло понад 100 дітей, а кількість біженців з України вже перевищила 3 мільйони. В одному місті Маріуполь, що носить ім’я Пресвятої Богородиці, було вбито понад 2500 мирних жителів…».

«Тому, – сказано в листі, – ми з великою вдячністю прийняли Вашу ініціативу посвятити 25 березня ц. р. Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Ми віримо, що цей урочистий акт посвячення, який Ви здійснюєте як Верховний Пастир Вселенської Церкви, разом із запрошенням до молитви, покаяння та навернення сердець, щоб могти прийняти благодать прощення за скоєні несправедливості, може стати переломним моментом не лише у взаєминах людей з Богом і в міжособистісних стосунках, а й у відносинах між двома народами та їхніми державами, з пошануванням правди і справедливості та в мирний спосіб».

Лист до Папи Франциска завершується висловами синівської прихильності і проханням про його благословення.

У п’ятницю, 25 березня 2022 р., свято Благовіщення Пресвятої Богородиці за новим календарем, настоятелі і представники згаданих спільнот УГКЦ в Римі взяли участь у молитві в соборі Святого Петра у Ватикані та в акті посвячення всього людства, а особливо Росії й України, Непорочному Серцю Марії, яке здійснив Папа Франциск у єдності з єпископами цілого світу, в тому числі в молитовній єдності з ієрархами Української Греко-Католицької Церкви, які молилися в цей час в соборі Пресвятої Богородиці у Зарваниці.

У своїй відповіді за датою 26 березня ц. р. на ім’я о. Ґенезія Віомара, м. Софії Лебедович, м. Марчели Рункан і с. Ріти Балдо, Папа Франциск написав:

«Висловлюю вам мою подяку за лист від 16 березня і за вирази прихильності, які ви захотіли мені виявити.

Обіймаю все українське населення, яке потерпає від війни, запевняючи мою близькість до тих, які страждають, мою молитву підтримки за тих, які померли, і мої постійні старання про мир.

Звертаючись про заступництво Пресвятої Діви Марії та Святого Йосифа, від серця вас благословляю.

Будь ласка, продовжуйте молитися за мене!

По-братерськи, Франциск».

Переклад текстів листів з італійської на українську – редакції сайту osbm.info.
Світлини із сайту Ватиканських новин www.vaticannews.va/uk/ 

Close Menu