Подячна Свята Літургія з нагоди 70-ліття централізації Сестер ЧСВВ

Подячна Свята Літургія з нагоди 70-ліття централізації Сестер ЧСВВ

У середу 2 червня 2021 року виповнилося 70 років з часу підписання Конгрегацією для Східних Церков декрету, який об’єднав спільноти сестер василіянок в один Чин папського права. З цієї нагоди у протокатедральному соборі св. Софії в Римі відбулася архиєрейська Божественна Літургія, на яку завітав кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних Церков.

Богослужіння очолив єпископ Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, з ним співслужили: секретар Конгрегації для Східних Церков архиєпископ Джорджіо Деметріо Ґалларо, протоархимандрит Василіянського Чину Св. Йосафата о. Ґенезій Віомар, ЧСВВ, генеральний вікарій о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, генеральні радники о. Луїс Касіян, ЧСВВ, ректор Папської української колегії святого Йосафата в Римі, й о. Роберт Лисейко, ЧСВВ, духовник цієї Колегії, новопризначений протосинкел Апостольського екзархату і віцеректор Колегії св. Йосафата о. Теодосій Грень, ЧСВВ, ректор Папської румунської колегії о. Ґабріел Бубой та інші священники візантійського й латинського обрядів.

У Святій Літургії взяли участь: архимандриня сестер Чину св. Василія Великого м. Марчела Рункан, генеральні дорадниці та інші сестри василіянки, які виконують своє служіння в Римі, сестри катехитки св. Анни, сестри францисканки, студенти Колегії св. Йосафата, які очолили спів, та інші гості. Сотні сестер василіянок та вірних з усього світу мали нагоду молитовно приєднатись до цієї події за допомогою трансляції онлайн.

У своїй гомілії владика Діоніcій Ляхович наголосив на важливості у богопосвяченому житті любові, джерелом якої є Пресвята Тройця. І хоча ювілей проходить у час світової пандемії, ця криза може стати моментом благодаті та благословення, моментом надії. «Отож, зробіть широким теж ваше серце», – запросив усіх присутніх владика Діонісій, цитуючи св. Павла (2 Кор. 6, 13).

Після Божественної Літургії до архимандрині та сестер василіянок звернувся кардинал Леонардо Сандрі, заохочуючи використати ювілей як ще одну нагоду повернутися до своїх джерел, тобто до духовності та харизми св. Василія Великого. «Для святого Василія монахи не були окремим станом, але справжніми християнами, тими, які люблять Бога Отця, що є початком і кінцем спільнотного життя, у якому Ісус Христос є центром, а Святий Дух – простором», – зазначив кардинал.

Архимандриня м. Марчела Рункан, ЧСВВ, у своєму слові насамперед подякувала Богу, а також усім, хто своєю присутністю і допомогою зробив свій внесок у святкування 70-літнього ювілею, особливо о. Марку Семегену, настоятелю протокатедрального собору. «Разом з Марією сьогодні на цій Літургії ми можемо промовити: “Величай, душе моя, Господа!” Ця річниця дає нам можливість озирнутися на свою історію, бути вдячними за кожну мить благодаті, досліджувати відвагу і відданість наших попередниць та мужньо рухатися вперед, бути відкритими до потреб нашого часу та до натхнення Святого Духа», – підсумувала мати Марчела.

Сестри василіянки з 1951 року становлять один Чин, що керується одними правилами, схваленими Апостольською Столицею, під верховним проводом архимандрині та її ради.

У статті використано текст повідомлення про цю подію
на сайті Генеральної курії Сестер ЧСВВ
і світлину о. Єфрема Кончака, ЧСВВ, з цього сайту

Close Menu