Папа Римський Франциск зійшов на престол (Відео)

Папа Римський Франциск зійшов на престол (Відео)

У Ватикані зійшов на престол Папа Франциск. Свідками інавгурації першого Понтифіка-єзуїта та представника Америки на Святому престолі — стали двісті тисяч вірян, що зібралися на площі Святого Петра. Згодом у соборі Святого Петра Понтифік прийняв релігійних та політичних лідерів, які прибули на церемонію інавгурації. Вперше за тисячоліття введення на престол — лідера католицької церкви відвідав і глава православних християн — Патріарх Константинопольський Варфоломій I.

Журналіст «5 канал»: «Більш як 250 тис прочан з цілого світу прибули до площі Св`ятого Петра у Ватикані. Вони стали свідками першої месси, яку Папа Франциск відслужив публічно. Сьогодні він отримав особливі літургічні регалії».

Вхід до Площі Святого Петра охороняють українські студенти. Заради цього їм відмінили лекції у виші.

Петро Монька, студент римського університету: «Перш за все Папа є близьким до людей, і сьогодні цю близькість ми хочемо в особливий спосіб пережити».

Перед початком месси Папа Франциск прямує до крипти базиліки святого петра. Там поклоняється останкам першого апостола. Далі — публічна месса: новому понтифіку вручають папські, серед них — перстень рибака і омофор.

о. Теодозій Грень: «Перстень рибака символізує, що Папа є наступником апостола Петра, це саме ця червона ниточка від апостола петра до сьогоднішнього папи, а омофор, це символ влади та символ пастиря Вселенської церкви, який бере заблукану вівцю на свої плечі».

Раніше перстень був з чистого золота. Сьогодні папа Франциск вирішив носити відзнаку рибака лише з срібла, позолота буде зверху. Папа, який взяв собі ім`я апостола бідних, ратує за скромне життя.

Папа Франциск: «Ісус Христос передав апостолу петру владу над церквою, і ця влада означає в покорі, любові та з глибокою вірою служити ближньому, а саме тому, хто має спрагу, голодує, у вязниці перебуває, хто хворіє. Ось це є завдання і служіння Папи, це моє завдання».

Ще одне завдання, яке ставить перед собою понтифік — будувати мости та сприяти міжрелігійній толерантності. На урочисту церемонію зїхалися глави східних католицьких та православних церков. Ватиканські журналісти уже відкоментували: такий підхід оновить суть християнства.

Джуліо Албанезе, ватиканський журналіст: «Ми християни не за обовязком, але за покликанням. Папа Франциск це прекрасно розуміє і дає чітко зрозуміти, що християнство – це релігія основана на любові до ближнього, а не до строгої доктринальності».

З Риму, Тарас Семенюк, «5 канала»

Close Menu