Папа про роль богопосвяченого життя в екуменічному діалозі

Папа про роль богопосвяченого життя в екуменічному діалозі

Папа ФранцискЄдність неможлива без навернення, без молитви і без святості життя. На ці три аспекти вказав Папа Франциск, ділячись своїми думками про важливість богопосвяченого життя в екуменічному діалозі, прийнявши у суботу, 24 січня 2015 р., учасників екуменічної зустрічі богопосвячених осіб, організованої Конгрегацією Інститутів богопосвяченого життя та Товариств апостольського життя. Протягом трьох днів представники католицької, православної, англіканської і протестантської традицій обмінювалися досвідом богопосвяченого життя у своїх Церквах. В зустрічі, яка відбувалася в рамках Року богопосвяченого життя та Тижня молитов за єдність християн, взяли участь також представники українського католицького чернецтва східного обряду.
Глава Католицької Церкви зазначив, що «бажання відновити єдність усіх християн» присутнє в усіх Церквах та стосується як духовенства, так і мирян. «Але богопосвячене життя, яке своїм корінням сягає Христової волі та спільної традиції неподіленої Церкви, має, без сумніву, особливе покликання у сприянні цій єдності», – додав він, наголосивши, що не випадково численні «піонери екуменізму» вийшли із середовища богопосвяченого життя. У цьому контексті Папа навів приклад спільнот з Тезе та Бозе, представники яких також брали участь у зустрічі.
У світлі монаших правил святого Августина, Святіший Отець звернув увагу на те, що єдність не є плодом людських зусиль, але «даром Святого Духа», Який творить єдність у різноманітності. А здійснитися ця єдність може лише тоді, коли «разом прямуємо вперед, йдучи дорогою братерства в любові, служінні та приймаючи один одного».
«Єдність неможлива без навернення. Богопосвячене життя пригадує нам, що у центрі будь-якого шукання єдності, а, отже, й екуменічних зусиль, перебуває, насамперед, навернення серця, яке включає прохання та надання прощення», – вів далі Папа, додавши, що навернення стосується також і нашого погляду, вміння поставити себе на місце іншого.
Звернувши увагу на те, що єдність неможлива без молитви, адже й Сам Господь Ісус молився про єдність Своїх послідовників, Святіший Отець відзначив, що богопосвячене життя є школою молитви. У цьому контексті він пригадав слова одного із піонерів сучасного екуменізму та засновника Тижня молитов за єдність християн о. Поля Кутюр’є, який порівнював всіх людей, що молять за єдність, з «невидимим монастирем», який об’єднує християн різних Церков, країн і континентів. А наголосивши також на тому, що єдність неможлива без святості життя, Папа вказав на те, що богопосвячене життя допомагає нам «усвідомити покликання, звернене до всіх охрищених – покликання до святості життя, що є єдиним справжнім шляхом до єдності».

Джерело: http://uk.radiovaticana.va

Close Menu