Папа Франциск прийняв Блаженнішого Святослава Шевчука, Главу УГКЦ

Папа Франциск прийняв Блаженнішого Святослава Шевчука, Главу УГКЦ

У понеділок, 17 березня 2014 року Папа Франциск прийняв на особистій аудієнції Блаженнішого Святослава Шевчука, Главу Української Греко-Католицької Церкви.
Як повідомив Департамент інформації УГКЦ, Блаженніший Святослав докладно розповів про події, які відбулися в Україні протягом останніх місяців, підкресливши, що у цей важкий час УГКЦ була зі своїм народом, пастирі разом із вірними пережили всю драму суспільного протистояння і далі служать своїм людям відповідно до їхніх потреб.
Глава УГКЦ окремо проаналізував міжконфесійні стосунки в Україні та діяльність Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій. Він звернув увагу на зусилля релігійного середовища, спрямовані на збереження громадянського миру, єдності й порозуміння між різними національними та релігійними спільнотами, що прагнуть у мирі втішатися суверенністю та незалежністю Української держави.
Папа Франциск висловив свою солідарність і близькість до народу України, його страждань та небезпек, які останнім часом чигають на Українську державу. Особливу увагу Святіший Отець приділив тим викликам, які стоять сьогодні перед Україною та УГКЦ. Його Святість запевнив Блаженнішого Святослава, що Апостольський Престол зробить все для того, щоб зберегти мир у Східній Європі, не допустити військового протистояння та небезпеки ескалації насилля і кровопролиття.
Глава УГКЦ зокрема зазначив, що Українська Греко-Католицька Церква впродовж історії змогла вистояти переслідування та засвідчити вірність Христові завдяки єдності й повному сопричастю з Наступником святого апостола Петра. Саме Вселенський Архиєрей, за словами Блаженнішого Святослава, у минулому був опікуном і захисником Української Церкви й нашого народу, і такої підтримки з боку Папи Римського особливо потрібно в цей непростий теперішній період.
Святіший Отець також запевнив, що ніколи не забракне цієї опіки та підтримки Українській Греко-Католицькій Церкві з боку Святого Престолу. На завершення зустрічі Папа Франциск уділив Блаженнішому Святославу і всьому українському народові апостольське благословення.
17 березня Глава УГКЦ зустрінувся також і з кардиналом П’єро Пароліном, Державним Секретарем Святої Столиці, а на вівторок, згідно з повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, запланована зустріч із послами США, Франції, Німеччини, Польщі та України, акредитованими при Святій Столиці.

Джерело: http://uk.radiovaticana.va

Close Menu