Пам'ять про насильну ліквідацію Святомиколаївського монастиря на Чернечій Горі

Пам'ять про насильну ліквідацію Святомиколаївського монастиря на Чернечій Горі

24 березня 2012 року минуло 65 років із часу ліквідації першого монастиря отців-василіян на Закарпатті – старовинного Святомиколаївського монастиря на Чернечій горі.
З цієї нагоди 25 березня 2012 року до нового монастиря оо. Василіян, що знаходиться в м. Мукачеві на вул. Монастирській, завітав владика Мілан Шашік — єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, щоб відслужити Архиєрейську Божественну Літургію, як пам'ять про насильну ліквідацію комуністичною владою Мукачівського монастиря оо. Василіян на Чернечій горі.
Преосвященного владику Мілана зустрів ігумен Святомиколаївського монастиря о. Веніамин Довганич, ЧСВВ. У своєму привітальному слові отець Веніамин, зокрема, наголосив про важливість пам’яті трагічність подій.
Під час Архиєрейської Літургії у архипастирському слові Преосвященний владика звернув увагу на жертовній відвазі тих 32 монахів, яких 24 березня 1947 року було поставлено перед вибором: співпрацювати із радянською безбожною владою, переходячи на православ’я, чи йти на смерть. Однак усі монахи відважно відповіли, що скоріше смерть, ніж зрада своїй вірі. Через півроку від цих подій був заплановано вбитий владика Теодор Ромжа, тепер вже блаженний. Так почалась публічна ліквідація греко-католицької Церкви на Закарпатті.
Однак, на щастя, Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці, яку подарував Папа Пій XI ще в 1926 році отцям-василіянам на Чернечій горі, після багатьох років переховувань знову ж повернулась у Мукачево. Тож зараз припадаючи що стіп Богородиці, маємо нагоду випрошувати у Неї ласки для себе та своїх ближніх.
Під час духовної науки владика Мілан звернув увагу слухачів на проблемі віри християнського життя. Зокрема, наголосив на важливості не забувати про святий день – неділю, відкидаючи все матеріальне, залежне від волі Божої.
Наприкінці Святої Літургії о. Веніамин подякував Преосвященному владиці Мілану за його участь у спільній молитві.
А відтак, з нагоди завершення реколекційних наук, після молитви в наміренні Святішого Отця Преосвященний владика Мілан уділив присутнім своє благословення та повний відпуст, після чого окропив усіх вірних свяченою водою.
Завершилась Архиєрейська Служба традиційною молитвою «Під Твою милість …» перед чудотворною іконою Мукачівської Богородиці.

http://www.osbm-mukachevo.org.ua

Close Menu