Паломництво до Чудотворної ікони Богородиці на Ясній горі у Гошеві

Паломництво до Чудотворної ікони Богородиці на Ясній горі у Гошеві

27-28 червня 2013 р. Б., наймолодші парафіяни Святоблаговіщенського храму, який діє при монастирі Отців Василіян, зробили невеличке дводенне паломництво до ікони Пресвятої Богородиці, що прославилася численними чудами на Ясній горі в Гошеві, що на Івано-Франківщині.
Воно й не дивно, адже молоді паломники були не самі, а разом з о. Мелетієм Рішком, ЧСВВ, який є відповідальним за працю з молоддю у Василіянській Провінції Святого Миколая.
На Ясну гору вже століттями збирається побожний люд з околиць та й не тільки, щоб занести до стіп Богородиці свої прохання, турботи, молитви та подяки. Численні паломники повертаються з цього чудового місця наверненими, оздоровленими, скріпленими у вірі та вдячними Богові та Пресвятій Богородиці за отримані дари та ласки.
Молодь вперше змогла відвідати це прекрасне і намолене місце. Прибувши до Гошівського монастиря Отців Василіян вони були захоплені і водночас зворушені тим інтер’єром, який тут побачили: фігурка Богородиці, камінь з Кани Галилейської, частичка Животворного Хреста у Гробі Господньому, «Голгота», гарно оздоблене монастирське подвір’я, церква та Чудотворна Ікона. Всі мали змогу помолитися та випросити в Богоматері те, чого прагнули.
Після моління, паломники поїхали до «Скелі Довбуша» – унікальна пам’ятка історії та природи. За переказами, у XVII—XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище. Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Всі були вражені побаченим та із захопленням оглядали гігантські скелі, печери, потаємні стежки, камені та ущелини між ними.
О 18 год. взяли участь у Святій Літургії на Ясній горі, де  приступили до Святих Тайн Покаяння та Євхаристії.
На другий день паломництва, вранці, молодь побувала на Божественній Літургії, а відтак поснідавши вирушила до рідного Закарпаття.
По дорозі додому побували біля водоспаду «Шипіт», який знаходиться поблизу села Пилипець, Міжгірського району, а звідти вирушили до свого любого села.
Незважаючи на те, що з неба час від часу падав легкий дощ і майже цілу подорож їх супроводжувала похмура погода у всіх на обличчі спостерігалася радість, а також всі залишилися задоволеними та захоплені від побаченого.

Повідомив: бр. Максим Пішта, ЧСВВ
Фото: Сергій Клованич

www.osbm.org.ua

Close Menu