Незабутні «Веселі канікули з Богом – 2017» при василіянських монастирях і парафіях в Україні і закордоном

Незабутні «Веселі канікули з Богом – 2017» при василіянських монастирях і парафіях в Україні і закордоном

Понеділок, 2017-07-31    9:00:00 UTC+2    Новини

Ми вже повідомляли на нашому сайті про літні християнські табори, які відбувалися при деяких василіянських монастирях і парафіях у кінці червня — на початку липня 2017 року.

Продовжуючи цю тему, подаємо ще кілька повідомлень про проведення «Веселих канікул з Богом – 2017» при деяких василіянських монастирях і парафіях в Україні і закордоном у липні цього року. Пропонуємо вашій увазі, у хронологічному порядку, розповіді про те, як провели літні табори діти у Португалії, мандрівники з парафії св. Василія Великого із Києва, діти і молодь з Івано-Франківська, Червонограда, Луцька, Добромиля, Гошева.

Інформацію про попередні табори можна знайти на цій сторінці.

«Веселі канікули з Богом – 2017» дітей з Лісабона та околиць

З 10 по 15 липня 2017 року в Португалії вперше був проведений виїзний табір для дітей «Веселі канікули з Богом» в містечку Туррав Алентежу (Torrão Alentejo), організований отцями василіянами, які душпастирюють в Лісабоні.

У цьому таборі брали участь 34 дітей віком від 12 до 16 років з Лісабона (Lisboa), Сінтри (Sintra), Кашкайшу (Cascais), Аленкиря (Alenquer) та Калдаш да Раїня (Caldas da Rainha).

Учасники табору молилися, брали активну участь у Божественні Літургії, катехизації, співали, бавилися ігри, майстер-класи, ставили постановки казок та музичних кліпів.

А, мабуть, найбільшим подарунком для дітей був басейн.

Веселі канікули – це не просто розважальний табір для дітей. Це табір, який дає можливість розповісти всім про Бога, донести в доступній формі важливі християнські правди, показати, що насправді бути християнином – це щось більше ніж те, що пропонує світ, християнин – це людина, яка вміє радіти у Бозі по-різному.

Під час веселих канікул з Богом всі учасники ще раз навчилися цінувати один одного як справжні християни, щиро виявляти свою любов і щохвилини дякувати Богу за всі ті дари, які Він давав нам.

І на останок хочемо висловити подяку Богу, а також всім людям, без яких не було б цього табору, зокрема: отцям василіянам о. Матею Дзюрбану, о. Миколі Яремі та національному кординатору в Португалії о. Івану Гудзю.

За повідомленням одного з учасників табору «Веселі канікули з Богом»
Інформація і світлини із сайту osbm.pt

Діти парафії святого Василія Великого з Києва відпочили в Карпатах

Літо – це час, коли багато людей вибирає собі якийсь спосіб, вид відпочинку. Найчастіше людина хоче відпочити тілесно: погрітися на сонці, випити холодної води, забути за роботу та навчання. Так само і діти з нашої парафії св. Василія Великого у м. Києві відправилися на літній табір у село Дора, що біля  міста Яремче, але щоб відпочити не тільки тілесно а й духовно.

Протягом цих незабутніх днів із 10 по 16 липня кожен учасник табору мав можливість щоденно приймати Христа на Святій Літургії, молитися та прославляти Бога піснями. Також незабутні враження на ціле життя залишили походи на гору Маковицю, водоспад Пробій у Яремче, похід на найвищу гору України Говерлу. Також діти мали можливість побачити водоспад Гук та просто милуватися гірськими краєвидами. Крім різних поїздок, дітки дивилися фільми, робили різні прикраси своїми руками, бавилися у різноманітні ігри, танцювали банси, ділилися своїми враженнями за прожитий день, ходили на річку Прут та просто раділи…

Духовними провідниками табору були о. Єремія Рибаков, ЧСВВ, бр. Йосафат Ковалюк, ЧСВВ, сестра Лаврентія Булак, ССНДМ, та сестра Міріям Голуб, ССНДМ, котрі своїми проповідями, катехизаціями, простими порадами намагалися зблизити дітей до Бога і допомогти більше Його пізнати. На завершення табору кожен висловив свою подяку один одному за прожитий тиждень, бо за ці дні учасники мандрівки стали один одному як рідні. І з радістю та сльозами на очах вирушили кожен до свого рідного дому, чекаючи з нетерпінням наступного табору, щоб знову зустрітися для прослави нашого Бога.

Повідомив бр. Йосафат Ковалюк, ЧСВВ
Інформація і світлини із сайту osbm-kyiv.com.ua

Відбувся табір для молоді храму Царя Христа м.  Івано-Франківська

Від 17 по 21 липня 2017 р. Б. відбувся християнський табір для молоді храму Царя Христа Івано-Франківського василіянського монастиря. Місцем відпочинку стало мальовниче село Гута. У таборі взяло участь 25 учасників (молодь з Вівтарної і Марійської дружин).

Молоді хлопці і дівчата мали чудову нагоду щодня молитися Святу Літургію у парафіяльному храмі села, слухати цікаві катехизаційні науки, ходити у походи, організовувати вечірні ватри, приймати участь у різних конкурсах і естафетах, грати у футбол, а найголовніше це те, що Господь Бог подарував молоді чудовий шанс бути разом, ділитися не тільки часом, а й своїм життям, допомагати, радіти й почути одні одних.

Інформація та світлина із сайту osbm.if.ua

«Веселі канікули з Богом» у м. Кристинополі

Із 17 по  23 липня при монастирі Отців Василіян у м. Кристинополі відбулися «Веселі канікули з Богом».

Цього тижня 185 дітей разом з аніматорами спільноти «Марійська Дружина» та братами – студентами ВІФБС під духовним проводом о. Петра Венгрина, ЧСВВ, проводили весело час, дізнавалися про ченців василіян та просто раділи, бо могли в особливий спосіб побути разом з Богом.

Програма була присвячена ювілейному святкуванню 400-ліття  Василіянського Чину Святого Йосафата. Кожного дня всіх об’єднувала Свята Літургія, на якій кожен міг приступити до Таїнств Покаяння та Євхаристії. Катехизації, ігри, запальні банси, а також цікаві гуртки допомагали дітям пізнати щось нове.

Найбажанішою подією усього табору була поїздка до Крехівської обителі, де на всіх учасників чекала цікава величезна гра.

Недільне святкування з нагоди завершення табору розпочалося святковою Божественною Літургією, після якої усіх дітей та батьків чекали на перегляд відео-презентації пройденого тижня та завершальний виступ команд.

До того ж, аніматори Марійської Дружини не зупинилися на проведенні лише одного табору, тому з 24 по 26 липня відбулися «Веселі канікули з Богом» для найменших парафіян віком 5 – 7 років.

У цьому таборі взяло участь близько 60 дітей. Діти були щасливі, тому що могли бавитися і веселитися, слухати цікаві катехизації зі своїми друзями та знайомитись з іншими учасниками табору. Своїми маленькими ручками під час гуртків робили чудові речі, чим радували своїх батьків удома.

Христина Джугало для сайту osbm.info
Світлини з події від о. Петра Венгрина, ЧСВВ

Відпочинок молоді з Луцька на озері Світязь

З 17 до 22 липня 2017 р. Б., з благословення ігумена й пароха о. Терентія Цапчука, ЧСВВ, молодь храму святого Василія Великого відпочила на таборі «Літо з Богом» на березі озера Світязь. Програма табору була яскравою та цікавою.

Таборовий день розпочинався Божественною Літургією під проводом духівника табору — отця Августина Запоточного, ЧСВВ.

Під час катехизацій молодь мала нагоду переглянути фільми «Сіль», а також «Любомир. Бути Людиною» і дізнатися більше про життя монахів УГКЦ.

Купання в озері молодь поєднувала з активними іграми та забавами. Вечорами дівчата та хлопці збиралися довкола вогнища, співали пісень і молилися вервицю.

Згодом кожен ділився враженнями дня, дякував за пережиті моменти під час «свічки», спільної вечірньої зустрічі, поєднаної з молитвою.

Інформація і світлини із сайту osbm.lutsk.ua

Відбулися «Веселі канікули» у Добромилі

Літо – це найяскравіша пора, пора для нових вражень, нестримних емоцій та незабутніх пригод. Додати ще більше яскравих кольорів у ці теплі сонячні дні намагалися аніматори «МоКаДо» з м. Жовква, які з 17 по 23 липня при монастирі Отців Василіян у Добромилі провели ще один табір на тему «Веселі канікули з василіянами», яка присвячена 400-річчю Чину. Надзвичайно важливо було провести табір саме на таку тему в колишньому новіціаті ЧСВВ, де свій монаший шлях розпочинав митрополит Андрей Шептицький.

Під час тижня діти відвідали келію-музей Андрея Шептицького та змогли краще поринути в атмосферу часу, в якій жив митрополит, і зрозуміти роль цієї постаті в історії нашої Церкви та народу.

Кожного ранку діти мали можливість театралізовано знайомитися з темою дня за допомогою сценки, головні герої якої, разом з дітьми – учасниками табору, дізнавалися цікаві факти з життя василіян. Також протягом тижня учасники табору приступали до Сповіді та Причастя.

Не обійшлося без бансів, ігор, змагань та квестів, щоб показати дітям, що життя з Богом є радісним, адже прославляти Його можна і танцем, і піснею, і просто гарним настроєм.

Табір – це особливе місце, де ти відкриваєш своє серце ближнім, а через них – Богові, вчишся любити щодня по новому.

Це був насичений тиждень з василіянами та Богом, який залишив незабутній слід не лише у пам’яті, а й у серці кожного учасника табору. Ми крокували разом до святості, беручи приклад з ченців-василіян, вчилися, веселилися і робили добро одні для одних. Сподіваємося, що це маленьке зерно, яке тиждень сіяли наші аніматори у серця дітей, дасть чудові плоди тепер і в майбутньому.

Щиро дякуємо отцеві Симеону Маньку, ЧСВВ, ігумену монастиря в Добромилі за запрошення і довіру, аби провести цей тиждень табору весело, корисно та з Богом, а також отцеві Йосафату Вінтоняку, ЧСВВ, за духовний провід та цікаві проповіді!!!

Повідомили Ірина Бутинець і Галина Шиделко для сайту osbm.in.ua
Світлини з цього ж сайту

Веселі канікули з Богом у Гошівському монастирі

У Гошівському монастирі на Ясній горі Веселі канікули з Богом, які згуртували 155 дітей, відбувалися від 17 до 23 липня. Аніматори запропонували дітям вирушити потягом у «Подорож життям», кожна зупинка якої (новий день табору) давала можливість замислитися над важливими справами людського життя, а також весело і з користю провести час.

Перша зупинка, на якій аніматори катехизували дітей і розповідали про народження Сина Божого та кожне людське життя мала назву«Вітайлівка». Другий день мандрівки привів учасників табору на станцію «Почекайлівка», яка об’єднала всіх в одну велику родину в Христі...

З Богом й у спільноті весело та цікаво подорожувати вперед до ще незвіданих світів.

Інформація та світлина із сайту osbm-hoshiv.in.ua

 

Close Menu