Навечір'я празника Успіння Пресвятої Богородиці у Василіянській обителі в Мукачеві

Навечір'я празника Успіння Пресвятої Богородиці у Василіянській обителі в Мукачеві

Святкування навечір’я Успіння Пресвятої Богородиці розпочалось о 19 годині Великою Вечірнею з Литією, яку очолив о. Вячеслав Сеник, ЧСВВ, а співали брати студенти з Брюховицької семінарії. Опісля, о 20 годині, молодіжний хор «Базілеус» молився співану вервицю (радісні та світлі таїнства) до Пресвятої Богородиці. Прочани, число яких щохвилинно збільшувалось, молилися разом з хором, а багато їх приступало до Святої Тайни Покаяння.
Кульмінацією навечір’я стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив правлячий єпископ Мукачівської Єпархії — Преосвященний Владика Кир Мілан Шашік. Йому співслужили о. Веніамин Довганич – настоятель Мукачівської обителі, Отці Василіяни з інших монастирів та Єпархіальні священики. Слід відзначити, що всі богослужіння відбувались на відпустовій площі, яку так чудесно приоздобила мукачівська молодь, яка є при монастирі Отців Василіян. На закінчення Архієрейської Божественної Літургії Єпарх Кир Мілан подякував Отцям Василіянам за працю, яку провадять в Мукачеві, далі було многоліття та вияв подяки від о. Веніамина для всіх присутніх на цім першім дні навечір’я празника. Опісля Владика Мілан покропив усіх свяченою водою.
Хоча вже й була пізня пора, багато прочан не поспішали до своїх домівок, численна кількість їх припадала до стіп Богородиці — Чудотворної Ікони Матері Божої Мукачівської, що зберігається в цій Святій Обителі, та у щирих молитвах просили у Неї материнської опіки.
З Божою поміччю, Отці Василіяни, намагаються відновити традицію празника Успіння Пресвятої Богородиці, який до 1946 року був у Мукачеві на Чернечій Горі. Бачимо, як щороку більше і більше прочан приходить до Святої Обителі, тим самим показують честь, шану і побожність до Пресвятої Богородиці.

о. Павло Кречун, ЧСВВ

osbm-mukachevo.org.ua

Close Menu