Національна різдвяна проща українців з Італії до базиліки св. Петра у Ватикані

Національна різдвяна проща українців з Італії до базиліки св. Петра у Ватикані

ПрощаВже впродовж багатьох років у другий день різдвяних свят (за Григорянським календарем) – у Празник Собору Пресвятої Богородиці і св. Йосифа Обручника – відбувається національна різдвяна проща українців з Італії до однієї з Папських базилік у Римі. Цього року така проща відбулася до Базиліки св. Петра, в якій взяли участь українці з Італії, Іспанії та України. Цьогорічна проща була приурочина позачерговому Ювелейному Рокові на честь Божого Милосердя.
Українські прочани почали прибувати до Вічного Міста ще 25 січня, в День Різдва Христового, щоби поєднастися зі Святішим Отцем та цілим католицьким світом у молитві до новонародженого Дитятка Ісуса. Після різдвяного послання UrbeetOrbi — Містові та Світові – більшість наших прочан з молитвою та покаянням перейшли через Святі Двері у Папських базиліках.
26 грудня з самого ранку почали масово прибувати українці з різних частин Італії, а також з Іспанії та України. Біля замку Св. Ангела вони отримували процесійні хрести та урочисто переходили через Святі Двері. Опівдні вони стали учасниками молитви Ангел Господні та звернення Папи Франциска.
О 13:00 год. розпочалась Архиєрейська Свята Літургія, яку очолив Апостольський Візитатор для українців греко-католиків Італії та Іспанії Владика Діонісій (Ляхович). Йому співслужили Владика Іриней (Білик), Канонік Папської базиліки SantaMariaMaggiore, о. Ґенезій Віомар, ЧСВВ, Протоархимандрит Васидіянського Чину св. Йосафата, о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, Генеральний Вікарій та багато священиків, що душпастирюють чи навчаються в Італії, серед них чимало ченців-василіян, які також допомагали сповідати вірних перед та під час Літургії. На Божественній Літургії була присутня п. Тетяна Іжевська, Надзвичайний і Повноважний Посол України при Святому Престолі. Святу Літургію, яку співав український хор з Мадриду (Іспанія), молилися також представники різних монаших спільнот, українські студенти Папських Римських Університетів та дуже багато вірних.
Перед початком Служби Божої до українців звернувся Кардинал Комастрі, настоятель базиліки св. Петра, який привітав усіх з Різдвом та побажав обильних Божих ласк від Дитяти Ісуса.
Під час проповіді Вл. Діонісій наголосив на значенні Празника Різдва Христового – Бог з безмежного Милосердя посилає Свого Сина у світ, щоби спасти світ. Дитятко Ісус переживав, відчував все те, що відчуваємо і переживаємо ми. У цей Ювілейний Рік Божого милосердя нам потрібно по-новому пережити Різдво, Божу любов, Боже милосердя, щоби стати “Милосердними як Отець Небесний”. Свою проповідь Вл. Діонісій звершив словами: “Нехай новонароджений Спаситель вислухає всі наші молитви, збереже наш народ і нашу державу в мирі й гаразді та обдарує своїм небесним благословенням”.
По звершенні Служби Божої з привітанням звернувся Монсеньор П’єр Паоло Феліколо, голова Міґрантес в Римі.
Насамкінець о. Марко Ярослав Семеген, Пасторальний Координатор для вірних УГКЦ в Італії та голова Товариство св. Софії подякував Владикам Діонісієві та Іринею, всім священикам, монашеству та всім вірних за організацію та проведення сьогоднішнього свята.
Після Служби Божої українці зібралися в центрі площі святого Петра, біля шопки і довго прославляли новонародженого Дитятка Ісуса гучними українськими колядками: здавалося, що знаходимося не в Римі, а в рідній Україні. Нехай Господь благословить наш народ, всі народи землі, й наступить довгоочікуваний мир в Україні та цілому світі!

Подав о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

Close Menu