На свято Василія Великого владика Венедикт побував у семінарії Отців Василіян (Фоторепортаж)

На свято Василія Великого владика Венедикт побував у семінарії Отців Василіян (Фоторепортаж)

У день празнику Обрізання Господнього, та Святого Василія Великого 14 січня, Преосвященний владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівський завітав до Василіянського Інституту філософсько-богословських студій ім. Й. В. Рутського, що в Брюховичах. Візит відбувся на запрошення управи Семінарії з нагоди святкувань покровителя Чину та традиційного фестивалю виконання колядок та інших талановитих виступів, які вже втретє презентували монаші Чини та Згромадження зі Львова та сусідніх областей у приміщенні обителі Отців Василіян.
Святкування торжества складалося з трьох частин: спільного Богослуження у храмі, святкової трапези та концерту в конференц-залі.
Архиєрейську Божественну Літургію Святого Василія Великого очолив Преосвященний владика Венедикт у співслужінні з ієромонахами ЧСВВ. Перед початком Богослуження Архиєрей звершив поставлення у чин читця, свічконосця та піддиякона, брата Миколая Козелківського, ЧСВВ. Згодом, в часі Богослуження владика виголосив проповідь у якій розповів, що: «Сьогоднішнє свято – це празник порядку, празник закону. Адже Ісус Христос, за законом приймає обрізання згідно єврейського звичаю. А Святий Василій Великий свого часу став гідним законовчителем монашого життя, той який установив порядок та закони монашого служіння. На жаль на сьогодні ми не всі дотримуємось законів, які діють в нашій державі, чи навіть правил дорожнього руху, але любимо нарікати на інших. Дуже часто ми знаємо, як повинен поступати президент, священик чи інша людина, але самі так не чинимо. Тому порядок в суспільстві, державі, Церкві, сім’ї, починається з мене, з мого куточка і тих обов’язків, які мені доручені» – сказав владика Венедикт.
По завершенні Богослуження владика привітав усіх богопосвячених осіб, які так чисельно зібрались на молитві. В особливіший спосіб Отців Василіян і сестер Василіянок та побажав усім, головно тим, які посвятили себе на служіння Богу досконалості та витривалості на прикладі постаті Святого Василія Великого.
Після спільної молитви та обіду, святкування продовжила пантоміма про багатого юнака у виконанні монашого театру «В каптурах». Пізніше, кожна з монаших спільнот презентувала публіці свої піснеспіви, віншування та інші музичні заготовки прослави Різдва Спасителя.

Диякон Роман Соколенко,
прес-служба Львівської Архиєпархії

Close Menu