На свято Преображення у Крехові колишні новики склали перші чернечі обіти

На свято Преображення у Крехові колишні новики склали перші чернечі обіти

На свято Преображення Господа Ісуса Христа, у четвер 19 серпня 2021 року, у Крехівському монастирі святого Миколая вісім братів, які успішно закінчили василіянський новіціят, склали перші чернечі обіти. Свято Преображення – храмовий празник у Крехівському монастирі, адже один з історичних дерев’яних храмів, який діяв на його території перед збудуванням у ХVIII ст. нинішнього мурованого, був присвячений цьому святу.

Божественну Літургію на відпустовому майдані перед монастирем очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, провінційний радник. З ним співслужили отці василіяни Володимир Маланюк, ігумен Крехівського монастиря і магістр новіціяту, Пантелеймон Трофімов, ігумен монастиря у Брюховичах і ректор ВІФБС, Миколай Козелківський, настоятель Вільнюського монастиря у Литві, Анастасій Панькевич, ігумен Луцького монастиря, Іриней Гумен, директор Бучацького ліцею св. Йосафата, Йосиф Баранецький та Андрей Павлишин зі Львова, Миколай Ковалишин з Червонограда, Ігнатій Москалюк з Херсона.

Після малого входу Святої Літургії відбувся обряд складення перших чернечих обітів. Вчорашні новики, брати Йосиф Сагайдачний, Єремія Монташевич, Бенедикт Ніколенко, Ігнатій Барабаш, Іван Баранецький, Климентій Ніколенко, Єронім Ніколенко, Емануїл Гладкий, підійшли ближче до іконостасу та в діалозі з о. Корнилієм Яремаком, представником протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя, привселюдно заявили, що бажають жити чернечим життям та дотримуватися Статуту Василіянського Чину і складають обіти свідомо й добровільно. Опісля кожний зокрема урочисто прочитав формулу складення тимчасових обітів та отримав з рук о. Корнилія знаки чернечої посвяти – пояс, запалену свічу та книгу Правил Василіянського Чину Святого Йосафата.

У проповіді після прочитання Євангелія о. Корнилій наголосив, що дійсність насправді є не такою, якою виглядає. Христос виглядав як людина, але насправді був богочоловіком, Спасителем, який дарує спасіння і відкриває шлях до Бога. Цю правдиву дійсність він відкрив учням, щоб вони свідчили про неї всім людям після Христового воскресіння. Подібно і складення обітів є тільки початком чернечого шляху, бо в монастирі не живуть святі люди, а люди, які освячуються. Вони пожертвували своє життя для Христа, щоб свідчити іншу дійсність, яка нас чекає. Немає ченця чи черниці, які були б тільки «для себе». Кожне чернече посвячення і життя – для інших людей. Тому кожний вірний покликаний насамперед пам’ятати про Божу любов до нас, дійсність, якої не видно, але яка існує між нами, та молитися за всіх ченців та за нові духовні покликання.

Наприкінці Божественної Літургії із подячним словом до присутніх звернувся магістр новиків о. Володимир Маланюк, а від імені братів, які склали перші обіти, – бр. Єронім Ніколенко.

Нехай Господь рясно благословить братів, які у свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа склали перші чернечі обіти, та обдарує їх миром, мудрістю, витривалістю та наснагою на шляху чернечого освячення!

Інформація і світлини із сайту osbm.in.ua
Автор світлин: бр. Тома

Close Menu