Мукачівська греко-католицька єпархія відзначає цьогоріч ряд ювілеїв

Мукачівська греко-католицька єпархія відзначає цьогоріч ряд ювілеїв

У неділю 28 червня 2021 р. відбулося урочисте відзначення ювілеїв Мукачівської греко-католицької єпархії: 375-річчя Ужгородської унії (відновлення 24 квітня 1646 р. єдності з Римською Церквою), 250-річчя врегулювання канонічного статусу цієї єпархії (буллою Папи Климента XIV «Eximie regalium principium», від 19 вересня 1771) та 20-річчя беатифікації блаженного священномученика Теодора Ромжі (відбулася 27 червня 2001 р., під час апостольського візиту в Україну Папи Івана Павла ІІ).

Цього дня при Ужгородській богословській академії була відслужена архієрейська Божественна Літургія в рамках головних святкувань, 27-28 червня, з нагоди року цих ювілеїв.

Участь у відзначенні ювілеїв МГКЄ взяли, крім священнослужителів і вірних цієї єпархії, численні гості: єпископи, духовенство, монашество і миряни, як з України, так і з закордону.

Очолив Святу Літургію преосвященний владика Ніл Лущак, апостольський адміністратор Мукачівської єпархії; з ним співслужили архієпископи та єпископи Української Греко-Католицької Церкви (митрополит Львівської архієпархії Кир Ігор Возняк, митрополит Івано-Франківської архієпархії Кир Володимир Війтишин, єпарх Стрийський Кир Тарас Сеньків, екзарх Харківський Кир Василь Тучапець, ЧСВВ) та інших Церков і єпархій (митрополит Гайдудорозький Кир Фюліп Кочиш, ординарій Мукачівської дієцезії Римо-Католицької Церкви Кир Антал Майнек та помічник Львівської архідієцезії РКЦ Кир Едвард Кава), а також представник Папи Франциска, монсеньйор Себастіано Санна, секретар Апостольської нунціатури в Києві.

Проповідь під час Літургії виголосив єпископ Едвард Кава, присвятивши у ній значне місце згаданим ювілеям Мукачівської єпархії.

У святкуваннях взяли також участь представники монашества: ченці василіяни на чолі з протоігуменом Провінції Св. Миколая в Україні о. Франціском Ониськом, ЧСВВ; брати францисканці східного обряду в Україні на чолі з протоігуменом о. Юстиніаном Городечним, ЧБМ; ченці студити на чолі з ігуменом Унівської лаври ієромонахом Йоною (Йозефом Максімом); сестри монахині Чину Св. Василія Великого; сестри служебниці Непорочної Діви Марії та інші.

У Літургії взяли чисельну участь священники та миряни Мукачівської єпархії.

На завершення Святої Літургії монсеньйор Себастіано Санна зачитав звернення Святішого Отця Франциска з нагоди єпархіальних ювілеїв, а також лист префекта Конгрегації для Східних Церков кардинала Леонардо Сандрі.

Після цього відбулися подяки, вітання та многоліття, якими завершилося це урочисте відзначення з нагоди року ювілеїв Мукачівської греко-католицької єпархії.

Інформація та світлини із сайту Провінції Св. Миколая в Україні osbm.org.ua 

Close Menu