Монастирський храм Пресвятої Тройці у Вільнюсі приймав учасників фестивалю «Ніч культури»

Монастирський храм Пресвятої Тройці у Вільнюсі приймав учасників фестивалю «Ніч культури»

Середа, 2018-06-20    18:13:34 UTC+2    Новини

У п’ятницю 15 червня 2018 року у храмі Пресвятої Тройці Української Греко-Католицької Церкви у столиці Литви м. Вільнюсі пройшла культурна програма в рамках фестивалю «Ніч культури». Захід відбувся за підтримки Департаменту по охороні культурної спадщини при Міністерстві культури в Литовській Республіці з нагоди відзначення Європейського року культурної спадщини.

Програма розпочалася трьома екскурсіями, які о 18, 19 та 20 год. провів професійний гід Раймундас Шакаліс. Під час кожної екскурсії гості мали нагоду ознайомитися з історією храму Пресвятої Тройці та монастиря святого Йосафата.

Концертну програму розпочав о 21 год. Галицький камерний хор «Євшан», який прибув зі Львова (Україна). У виконанні колективу лунали твори сакральної музики і твори для хору світових і українських композиторів, а також українські народні пісні.

Продовжили естафету виступи о 22 год. вокального ансамблю «In Сampo Аperto» і вокального ансамблю православної церкви святої мучениці Параскеви, які ознайомили слухачів із сакральною музикою Східної та Західної Церков – з візантійськими й іншими православними молитвоспівами і з григоріанським хоралом.

Вечір завершив виступ о 23 год. ансамблю «Duo Barocco» у складі двох мецо-сопрано Саулє Шерітє і Рената Дубінскайтє. У своїй програмі вони разом з органісткою Вірґінією Сурвілайтє представили «Сутінкові читання» («Leçons de ténèbres», 1714) французького композитора періоду бароко Франсуа Куперена – твір для двох сопрано, приурочений Літургії сутінок («Tenebrae») Великого тижня.

Протягом «Ночі культури» були задіяні світлові ілюмінації ззовні та всередині храму.

У заході взяли участь, зокрема, посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною та інші працівники посольства, представники литовської та української громадськості, численні гості міста.

Ігумен о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, та спільнота монастиря святого Йосафата висловлюють щиру вдячність п. Діані Варнайте, директору Департаменту охорони культурної спадщини в Литовській Республіці, за допомогу і підтримку в організації цього свята культури.

Інформація і світлини із сайту www.osbm.lt.ua
Автор світлин: брат Роберт Ленів, ЧСВВ

Close Menu