Молодіжний хор «Осанна» храму Царя Христа в Івано-Франківську урочисто відзначив своє двадцятиріччя

Молодіжний хор «Осанна» храму Царя Христа в Івано-Франківську урочисто відзначив своє двадцятиріччя

Четвер, 2017-12-14    11:34:46 UTC+1    Новини

У неділю 10 грудня 2017 року в церкві Царя Христа василіянського монастиря в Івано-Франківську відбулися урочисті святкування з нагоди 20-ліття від дня заснування молодіжного хору «Осанна», який щонеділі прославляє прекрасним співом Господа Бога у цьому парафіяльному храмі.

О 12:00 год. цього дня відбулася Свята Літургія, яку очолив о. Йосафат Фітель, ЧСВВ, попередній ігумен і парох, який тепер виконує служіння у Бучацькому василіянському монастирі. З ним співслужили: о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, ігумен монастиря і парох парафії Царя Христа, о. Ігор Тузик із церкви Різдва Христового, працівник радіо «Дзвони», о. Віталій Кузьмин, військовий капелан, о. Юрій Олійник, із Стрийської єпархії, о. Роман Терлецький, із церкви Різдва Христового, та о. Віктор Григорук.

О 17:00 год. відбувся урочистий святковий концерт в Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк. Учасники хору розповіли у креативний спосіб про 20-річну історію діяльності хору. На творчий вечір прибув мер міста п. Руслан Марцінків, а також лунали подячні слова директору Міського Народного дому п. Марії Корпанюк, директору Департаменту культури Івано-Франківської міської ради п. Надії Загурській, директору обласної філармонії ім. Іри Маланюк п. Василю Тимківу, пароху храму Царя Христа о. Йосафату Хаймику, а також засновнику хору, колишньому ігумену монастиря в Івано-Франківську й пароху церкви Царя Христа о. Володимиру Палчинському.

Молодіжний хор «Осанна» був заснований в листопаді 1997 року при церкві Царя Христа монастиря Отців Василіян м. Івано-Франківська з ініціативи молоді парафії та з благословення отця ігумена Володимира Палчинського, ЧСВВ. Першими хористами була переважно учнівська і студентська молодь і так є до сьогодні. Першу Божественну Літургію за участю хору було відправлено 19 грудня 1997 року, на свято святого Миколая, а після Літургії хористи зробили постановку вистави для дітей парафії.

З того часу хор співає щонеділі й у свята Божественну Літургію та інші богослуження в парафіяльній церкві, бере активну участь у житті парафії. Крім того, молодіжний хор співає богослуження та дає концерти під час паломництв до чудотворних місць Зарваниці, Крилоса, Гошева, Унева, Крехова, брав участь у Міжнародних прощах вервиці в Червонограді та Погоні. Колектив побував з концертами в Києві, Львові, Дніпрі, Луцьку, на Міжнародному форумі в містах Вадовіце, Катовіце, Руда Шльонська та Краків (Польща), у Відні (Австрія), містах Німеччини, в Мінську, Вітебску та Полоцьку (Білорусь).

Побував хор «Осанна» на Міжнародних та Всеукраїнських хорових конкурсах в Києві, Дніпрі, Луцьку, Львові, Тернополі, Стрию, а також закордоном: у Румунії, Молдові, Польщі.

Із 2011 року хор стає художнім колективом Міського Народного дому. В цьому ж році постановою колегії Управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації колективу присвоєно звання «Народний аматорський», яке він вже двічі підтверджував. Учасники хору – це не тільки музиканти, серед них є і медики, техніки-інженери, педагоги, художники, дизайнери, програмісти, перекладачі, кравці, юристи, богослови, бухгалтери. Репертуар хору складають: духовна музика українських та зарубіжних композиторів, обробки народних пісень, твори сучасних композиторів.

Хор записав 6 компакт-дисків: «Різдво-коляда», «Magnificat», «Хресна Дорога», «Акафіст до Пресвятої Богородиці Унівської», «З любов’ю для Вас», «Осанна», «Божественна Літургія». Диригент та художній керівник хору – пані Любов Терлецька.

Інформація та світлини із сайту osbm.if.ua

Close Menu