Лицарі Колумба з парафії святого Василія Великого в Києві відсвяткували ІІІ річницю від заснування

Лицарі Колумба з парафії святого Василія Великого в Києві відсвяткували ІІІ річницю від заснування

Субота, 2018-06-09    21:56:27 UTC+2    Новини

У неділю Всіх святих, 3 червня 2018 року, в Національному музеї побуту й архітектури в Пирогові біля Києва відсвяткували ІІІ річницю заснування спільноти Лицарів Колумба, яка діє при монастирському храмі святого Василія Великого у Києві. Участь у святкуванні взяли брати-лицарі разом з дружинами і дітьми – всього 33 особи.

Свято розпочалось Божественною Літургією, яку в храмі на території Національного музею очолив капелан Ради о. Роман Шуп’яний, ЧСВВ, у співслужінні з о. Павлом Долішним, ЧСВВ, який також є Лицарем Колумба. У своїй проповіді отець Роман роздумував над даром присутності святих у Церкві, над важливістю наслідування святих у духовному житті і єднанні з ними у молитві. Літургію відслужили в намірі спільноти Лицарів, їхніх родин, за розвиток лицарського служіння в парафії святого Василія Великого і в Церкві. Після Літургії пролунала молитва за Україну «Боже великий, єдиний» та розпочалась трапеза на подвір’ї біля храму.

Лицарі приготували смачні м’ясні страви на мангалі, овочі-гриль, фрукти. Була гарна, невимушена атмосфера, жваве спілкування, під час якого дружини лицарів могли познайомитись між собою, а також почути від самих лицарів про їхню діяльність, служіння, куди і для чого вони «пропадають», коли йдуть з дому на зібрання спільноти.

Вітальне слово промовив регіональний делегат – брат Микола Мостов’як, який пригадав про початки заснування спільноти при парафії святого Василія Великого, про сумніви отців щодо потреби такої організації при парафії і про Божий Провід умами і серцями, який все ж здійснив добрий почин і Лицарі з’явились у храмі.

Отець Роман подякував братам за активність, жертовність і готовність служити ближнім, а дружинам – за те, що вони є підтримкою і наснагою своїх чоловіків. Отець наголосив на тому, що участь у спільноті є не лише нагодою давати щось від себе, але також нагодою приймати дари від інших, збагачуватись самому духовно, інтелектуально, морально.

Великий Лицар брат Степан Джус побажав усім любові в серцях у родинах, бо любов є тією силою, яка здатна змінювати світ.

Діти Лицарів погралися в м’яча та побігали лісом. Не обійшлося і без української пісні. Несподіваною родзинкою свята став баян, під акомпанемент якого пролунало багато українських пісень. Було весело, насичено і урочисто. Всі погодились, що такі зустрічі треба проводити регулярно, оскільки це єднає людей в одну велику родину.

Велика подяка о. Роману Ільницькому, настоятелю храму в Пирогові, за відкритість і допомогу в організації свята, а також адміністрації музею в особі п. Оксани Старак-Повеляк за дозвіл на проведення свята.

Інформація та світлини із сайту osbm-kyiv.com.ua

А ось враження однієї з учасниць цього недільного святкування й відпочинку.

«У такі моменти здається, що Бог ще ближче до нас, ніж завжди…».

Відгук Олесі Василенко про недільний відпочинок родин Лицарів Колумба

Вікенд був організований як зустріч родин Лицарів Колумба. Вибрали чудове мальовниче місце – Пирогово, Національний музей народної архітектури та побуту України, музей просто неба, село в місті з маленькими старовинними церквами, мальовничою природою, безмежним простором, якого так не вистачає часом в місті. Для мене ці місця дуже схожі на батьківщину моїх батьків, де я всі канікули проводила в дитинстві, – приємні спогади до сьогодні.

Наша сім’я давно чекала подібного спілкування в колі християнських родин – не один раз ми з чоловіком про це розмовляли. Я шукала спільноти сімей при нашій церкві – мої пошуки не увінчалися успіхом та і щоденні турботи, маленькі діти – всі бажання залишилися тільки на етапі планів. Тому коли ми дізналися про можливість відпочити і поспілкуватися в колі сімей Лицарів Колумба – то швидко погодилися.

Недільний відпочинок розпочався Літургією в невеличкій дерев’яній церкві на території музею, якій вже більше 200 років. Спокійно, затишно, малолюдно – в такі моменти здається, що Бог ще ближче до нас, ніж завжди. Службу Божу вели отці Роман та Павло, Лицарі співали замість хору, звичайно, долучалися і ми – всі присутні. Діти були чемніші, ніж завжди, напевно вражені новизною. Проповідь отця Романа про всіх cвятих легко сприймалася на старовинних акуратно застелених лавках у прохолодному храмі і здавалося, що промовляється для кожного з нас зокрема.

Святе Причастя, благословення – от і недільний день освячений, духовне піднесення підсилювалося мальовничими краєвидами «неокультуреної» природи.

Ну а потім – дозвілля з приготуванням обідньої трапези! Чоловіки – біля мангалів, жінки знайомилися за нарізкою овочів та підготовкою обіднього столу. Діти – вільне плавання: і біля мангалів цікаво, і біля столу чимось смачненьким можна поласувати ще до початку обіду, і мяча покопати – 5-річні Анастасія та Наталя напевно добре запам’ятають індивідуальні уроки з футболу з отцями Романом та Павлом.

Свіже повітря, сонячна малохмарна погода, легкий приємний запах від смаколиків з мангалу, вся сім’я – поруч, приємне невимушене спілкування з людьми, близькими по духу, – справжній відпочинок для душі та тіла!

Обід видався на славу – по-іншому і не могло бути: свіжий шашлик досхочу, овочі та грибочки на грилі, свіжі овочі та фрукти. Так і набралися сил для української пісні – це було неповторно! Лицарі підготувалися відповідно – прихопили пісенники, баян. Посмішка виникала мимоволі від задоволення і захоплення, душа раділа. Читала, що і Бог краще вислуховує молитву співану. Хотілося слухати і співати ще і ще, діти плескали в долоні від радості та пританцьовували.

Час відпочинку промайнув дуже швидко та однозначно всі захотіли подібних зустрічей побільше. Дякуємо за добру думку про організацію зустрічі Лицарам, за духовний супровід – отцям Роману та Павлу, за участь – всім присутнім!

Олена Василенко для сайту osbm-kyiv.com.ua

Close Menu