Лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава став о. Климентій Стасів, ЧСВВ

Лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава став о. Климентій Стасів, ЧСВВ

У четвер 26 грудня в м. Ужгороді відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава (Зореслав –  літературний псевдонім о. Севастіяна Сабола, ЧСВВ, капелана Карпатської Січі, науковця, письменника, поета).


Цьогорічним лауреатом премії став священнослужитель Української Греко-Католицької Церкви о. Климентій Стасів, ієромонах Василіянського чину святого Йосафата. У його книзі «Чернеча офіра Христові й Вітчизні», виданій з нагоди 400-ліття реформи Василіанського чину, ідеться про співбратів о. Севастіяна у монашестві, які, як і він, десятиліттями вели боротьбу за збереження духовності свого народу і не зневірилися на довгій дорозі нелюдських випробувань, що розтяглися на весь період підпілля Української Греко-Католицької Церкви, ставши живою історією святості для своєї Церкви і народу.

Співзасновниками премії імені Зореслава є Закарпатська обласна організація Національної спілки письменників України та меценат, науковець, громадський діяч і письменник Станіслав Аржевітін. Знаково, що нагородження пройшло в період відзначення 110-ї річниці з дня народження о. Севастіяна Сабола, 80-ліття створення Карпатської Січі та в десяту річницю заснування премії у приміщенні колишньої каплиці, а тепер Краєзнавчого музею міста Ужгорода, де свого часу душпастирював цей священник.

Отець Климентій Стасів, який, крім згаданої монографії, є також автором художньо-документальних книжок «Вартовий Господнього світильника» та «Місія високого слова. Василіянське книговидання: минуле, сучасне, майбутнє», володарем кількох літературних нагород та членом Львівського відділення Національної спілки письменників України, назвав чергову нагороду непересічною подією в його житті, яка скеровує до ще більшої праці і водночас переповнює святочним почуттям радості та піднесення. А коментуючи отримання нагороди, виокремив: «У мене створюється таке враження, що ця премія є чимось надприродним, наче від рідної і дуже мені близької особистості, яка була і залишається ідеалом служіння слову не тільки на літературній ниві, але й у царині служіння Богові й людям. Це ім’я стало взірцем, натхненням і нагородою для багатьох сучасних і майбутніх колег Зореслава по перу. Маємо світоча, на якого можемо рівнятися у місії служіння Богові та Україні в духовній, національній і літературній царинах. Безприкладне служіння Зореслава Богові й Вітчизні, натхненна праця над словом – це особистий виклик для мене як для василіянина від василіянина».

Отець Климентій також подякував усім причетним до відродження і популяризації імен непересічних особистостей, які впродовж століть обстоювали Україну і Церкву.

На основі повідомлення п. Галини Мельник
Джерело: Інформаційний сайт УГКЦ news.ugcc.ua
Світлини авторки

Close Menu