Християни України моляться за припинення кровопролиття та за порозуміння

Християни України моляться за припинення кровопролиття та за порозуміння

Безперервні моління, Літургії за мир та порозуміння, заупокійні богослуження та панахиди за жертви суспільного протистояння, передзвін церковних дзвонів... Церква не може стояти осторонь суспільних подій, адже серед її основного завдання є нести людям Бога, який є Любов’ю, звіщати Христа, Який приносить мир. У зв’язку з ситуацією в країні до вірних із закликом до молитви і посту звернулися католицькі ієрархи.

Так, у спільному зверненні Конференції Римо-Католицьких Єпископів України, оприлюдненому 23 січня 2014 р., сказано: «Нехай наша молитва огорне всіх загиблих та їхні родини. Пам’ятаймо про поранених і тих, хто їм допомагає. Станьмо з молитвою поряд з тими, хто прагне, щоб в нашій країні всі громадяни жили гідно і чесно». Ієрархи оголосили неділю, 26 січня 2014 р., днем молитви за мир, а днем посту наступний день – понеділок, 27 січня.

Роздумуючи над ситуацією, що склалася, пригадавши про біблійну розповідь про Каїна та Авеля, римо-католицькі єпископи закликали: «Нехай ніхто не носить на своїх руках тягарю каїнового злочину. Це поганий фундамент, щоб будувати добробут держави і її громадян».

Далі ієрархи цитують слова Святішого Отця Франциска, які він сказав перед проказуванням молитви Ангел Господній 1 вересня 2013 р., та побажали, щоб вони облетіли Україну та щоб їх почули ті, від кого залежить встановлення миру: «Сьогодні, дорогі брати й сестри, бажаю стати виразником волання, що зі зростаючою тривогою підноситься з кожного кінця землі, від кожного народу, із серця кожної людини, від єдиної великої родини, якою є людство: це – волання миру! Волання, яке наголошує: ми прагнемо мирного світу, бажаємо бути чоловіками та жінками миру, бажаємо, щоб у нашому суспільстві, позначеному поділами й конфліктами, спалахнув мир, щоб ніколи не було війни! Ніколи! Мир – надто цінний дар, який потрібно оберігати та поширювати».

Провести день суворого посту у п’ятницю, 24 січня 2014 р., закликав Митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк, заохочуючи споживати цього дня тільки воду та хліб, а також чинити інші жертви, які під силу кожному зокрема. Крім того, ієрарх закликає не припиняти молитву. «У багатьох церквах УГКЦ ця молитва вже налагоджена, яка стримує певні негідні дії, що могли б відбутися», – читаємо у зверненні.

«В цей не спокійний і тривожний час для українського суспільства закликаємо і заохочуємо усіх Вас до посильної молитви за Батьківщину нашу Україну та її народ. Просимо щоденно у цьому наміренні: за мир, спокій і врегулювання конфліктної ситуації без кровопролиття і насильства, служити Святі Божественні Літургії і Молебні. У всіх храмах Івано-Франківської архієпархії і Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ проводити передзвін церковними дзвонами, рівночасно у повірених Вам парафіях і спільнотах організовувати молитовні чування у вищеподаному наміренні», – з таким закликом звернулися ієрархи Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, які закликали душпастирів відслужити Панахиди за душі людей, вбитих в час суспільного неспокою.

Із схожими закликами до духовенства та вірних звертаються провідники всіх Церков України. Молитву за мир і порозуміння на батьківщині підносять також мігранстські та діаспорні спільноти, розкидані по світі. До цієї молитви, на заклик українських душпастирів, приєднуються також представники інших народів.

Джерело: uk.radiovaticana.va

Close Menu