Ювілейні святкування в монастирі Святого Миколая у Крехові (Водосвяття на джерелі та Хресна Дорога)

Ювілейні святкування в монастирі Святого Миколая у Крехові (Водосвяття на джерелі та Хресна Дорога)

У другій половині травня свята Церква вшановує перенесення мощей святителя Миколая Мир-Ликійського Чудотворця. Саме цьому Празнику посвячений Крехівський василіянський монастир. Цьогорічні святкування особливі й дорогі ще й тому, що у 2012 році святкуємо 400-ліття славної історії цієї святої обителі.
Ювілейні святкування розпочалися о 14:00 год. Процесійна хода вирушила до чудотворного джерела, де о. Йоан Лубів, ЧСВВ, маґістр новиків та о. Йосафат Коваль, ЧСВВ освятили воду та поблагословили речі духовного вжитку. Під час процесійної ходи священики, брати-монахи та вірні молилися вервицю та співали релігійні пісні.
О 16:00 год. розпочалася Хресна Дорога на горі Побійній. Тема цьогорічного Хресного Ходу була побудована на основі постанов Синоду Єпископів УГКЦ «Святість об’єднаного Божого люду». Програма, що її затвердив Священний Синод, називається «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». На основі тієї програми було розроблено 14 тем на кожну із зупинок Хресної Дороги: Святість – перше і основне покликання кожної людини; Парафія – місце зростання і дозрівання святості християнина; Провід парафією; Боже слово; Служіння ближньому; Літургійна молитва; Особиста (приватна) молитва; Єдність у громаді; Єдність Церкви Христової; Місійний дух парафіяльної спільноти; Святі Тайни; Свята Літургія – серце парафії; Спільноти, що творять парафію (прицерковні організації); Відповідальність кожної людини перед Богом, Церквою і своєю парафією. На кожній із зупинок наступні священики виголосили змістовні проповіді: о. Василь Тучапець, ЧСВВ; о. Тарас Іванина, ЧСВВ; о. Віталій Попадюк, ЧСВВ; о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ; о. Павло Ясиновський, ЧСВВ; о. Ярослав Малиш; о. Йосафат Коваль, ЧСВВ; о. Ярослав Петруха; о. Матей Химинець; о. Михайло Ткачів; ЧСВВ; о. Василь Тучапець, ЧСВВ; о. Володимир Юськів; о. Володимир Валевський.
По закінченні Хресної Дорогі священики та вірні помолилися в наміренні Святійшого Отця. Відтак, о. Василь Тучапець, ЧСВВ подякував усім вірних, священикам, монахам і монахиням за спільну молитву за запросив до участі у подальшій програмі відпустових молінь.
О 20:00 год. о. Йоан Лубів, ЧСВВ відслужив Велику Вечірню з Литією на відпустовій площі.
О 22:00 год. було процесійно винесено на відпустову площу чудотворну Ікону Святого Отця Миколая. Опісля розпочалася Божественна Літургія, яку відслужив о. Василь Тучапець, ЧСВВ у співслужінні з іншими священиками. Проповідь виголосив о. Теодозій Янків, ЧСВВ, який наголосив на відновленні нашої душі.
Після Служби Божої Ірина Рябчун виконала на дзвонах духовні композиції (музика Бортнянського та інших авторів). Цей карільон, що складається з 50 дзвонів, виготовили майстри з Києва брати Сергій та Леонід Ботвінко.
Опівночі розпочалося нічне чування для молоді на відпустовій площі та молитовне чування у храмі.
Ювілейні святкування продовжилися у неділю, 20 травня.

о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

світлини о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ

Close Menu