Єпископи УГКЦ висловили співчуття сім'ям загиблих, солідарність з родинами переслідуваних і закликали до молитви й посту

Єпископи УГКЦ висловили співчуття сім'ям загиблих, солідарність з родинами переслідуваних і закликали до молитви й посту

Греко-католицькі єпископи України у своєму Зверненні з приводу суспільно-політичної ситуації в державі висловили свої глибокі співчуття сім'ям загиблих, солідарність з родинами переслідуваних, стали на боці побитих, пригноблених, утиснених і зневажених.
У Зверненні наголошується, що Церква засуджує будь-яке кровопролиття та будь-які форми насильства, але підтримує право громадян на мирний протест.

«Ми з усією рішучістю закликаємо всі сторони протистояння: «Зупиніть кровопролиття! Не допустіть зростання насилля! » – закликають владики.

Архиєреї підкреслюють, що «справедливість не наступить доти, доки не буде зцілена остання рана на тілі постраждалих, доки не будуть віднайдені всі пропалі безвісти, доки в суспільстві не буде усунено загрози фундаментальним правам і свободам людини та народу в цілому й відновлено довіри до влади, без чого неможливо будувати сучасної правової держави».

Зважаючи на сьогоднішні обставини в Україні, єпископи закликають усіх душпастирів, вірних та людей доброї волі до молитви й посту.

У документі також надаються практичні вказівки душпастирям щодо організації щоденної молитви в храмах:

— доручаємо продовжувати у храмах, монастирях та семінаріях безперервну цілодобову молитву, відповідно до порядку, визначеного отцями-парохами та настоятелями;

— закликаємо усіх наших вірних та людей доброї волі, кожного дня о 21.00 єднатися у спільній молитві за Україну;

— заохочуємо вірних також до приватних молитов за Україну;

— оголошуємо безперервний строгий піст в наших єпархіях та екзархатах за таким порядком:

понеділок – Київська архиєпархія, Донецько-Харківський екзархат, Одесько-Кримський екзархат;
вівторок – Львівська архиєпархія, Стрийська єпархія;
середа – Івано-Франківська архиєпархія, Коломийсько-Чернівецька єпархія;
четвер – Тернопільська архиєпархія, Бучацька єпархія, Самбірсько-Дрогобицька єпархія;
п'ятниця – Сокальсько-Жовківська єпархія, Луцький екзархат, Мукачівська єпархія;

Члени Синоду також доручили після кожної Божественній Літургії промовляти Молитву митрополита Андрея (Шептицького) за кращу долю українського народу.
Звернення владики просять прочитати в усіх храмах УГКЦ у неділю, 2 лютого, після кожної Божественної Літургії.

Департамент інформації УГКЦ

Close Menu