«Господь завжди буде з Україною та українським народом, навіть якщо сильні світу цього відвернуться від неї». Секретар Конгрегації для Східних Церков на святкуванні Святого Йосафата у Римській базиліці

«Господь завжди буде з Україною та українським народом, навіть якщо сильні світу цього відвернуться від неї». Секретар Конгрегації для Східних Церков на святкуванні Святого Йосафата у Римській базиліці

112 листопада, за григоріанським календарем, у Римській базиліці апостола Петра вшанували Святого священномученика Йосафата Кунцевича, Архиєпископа Полоцького.
Богослужіння при гробі Святого Йосафата очолив секретар Конгрегації для Східних Церков Преосвященний Архиєпископ Васіль Циріл, ТІ. Владиці співслужили: Протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата о. Ґенезій Віомар, Головний вікарій Чину о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, ректор Колегії Святого Йосафата о. Стефан Стареправо, ЧСВВ, ректор Колегії Покрова Пресвятої Богородиці о. Луїз Касіян, ЧСВВ та інші.
У своїй промові до української громади Секретар Конгрегації для Східних Церков запевнив, що Господь завжди буде з Україною, особливо у теперішній складний для неї час.

— Духовний подвиг Святого Йосафата є дуже актуальним сьогодні, адже Україна переживає важке випробування. Саме в єдності, за яку помер св. Йосафат, можливо подолати всі труднощі, всі виклики сьогодення. Господь завжди буде з Україною та українським народом, навіть якщо сильні світу цього відвернуться від неї.

Завершилось святкування многолітствієм Святішому Отцю Франциску Папі Римському, Блаженнішому Святославу, всім єпископам, духовенству та мирянам.
На Літургії були численно присутні сестри монахині, студенти різних навчальних закладів Риму та віряни.
Нехай же мученицька кров Святого Йосафата стане посівом єдності та миру для України та всього світу!

Перенесення мощів священномученика Йосафата Кунцевича до собору Святого Петра у Ватикані відбулося 22 листопада 1963 року з волі Папи Івана ХХІІІ.
Священномученик Йосафат Кунцевич – український святий, якого вшановує вся Католицька церква. Відомий як мученик за єдність Церкви, єпископ УГКЦ, архієпископ Полоцької єпархії, народився у 1580 р. у м. Володимирі-Волинському. Активна діяльність Кунцевича, спрямована на поширення впливу греко-католицької церкви, викликала невдоволення серед противників унії. 12 листопада 1623 р. Кунцевич був вбитий у Вітебську, а знівечене тіло вкинуто до р. Двіни. Йосафат Кунцевич канонізований у 1867 р. Папою Пієм IX.
Папа Римський Іван Павло II назвав св. Йосафата «апостолом єднання».

Повідомив о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

Close Menu