Глава УГКЦ не виключає можливості підписання конкордату між Ватиканом та Україною

Глава УГКЦ не виключає можливості підписання конкордату між Ватиканом та Україною

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) під час візиту до Харкова заявив, що будівництво відносин між Церквою та державою можливе лише на паритетних засадах.
«Ми ніколи не були державною Церквою й не хочемо бачити себе інструментом влади. Наше місце – в громадянському суспільстві, а не у владі, – зазначив Блаженніший.
Першоєрарх наголосив, що кращий спосіб фіксувати стосунки між католицькою Церквою та державою – це конкордат (угода між Ватиканом та іншою країною):
«Більшість країн Заходу вже мають такі угоди з Ватиканом. Чи дійде до цього Україна – не знаю. Але ми рухаємося в цьому напрямку».
Також Блаженніший Святослав висловив думку, що Церкви в Україні зможуть об’єднатися тільки тоді, коли стануть вільними від політики, коли будуть справді Церквами й не дозволятимуть використовувати себе з геополітичною метою.
«Ісус Христос заснував єдину Церкву і вона існує. Її не можна до кінця роздерти – вона роз’єднана лише у людському вимірі. Розділення – то наслідок гріха», – заявив Глава УГКЦ.
Він також запевнив, що Українська Греко-Католицька Церква намагається бути першою в любові та закликав вірних подавати приклад любові та єдності всім людям.

http://risu.org.ua

Close Menu