Дияконські свячення в монастирі святого Йосифа у Брюховичах

Дияконські свячення в монастирі святого Йосифа у Брюховичах

У перший день нового року за юліанським календарем, 14 січня – за григоріанським, спомин Господнього обрізання і найменування та свято отця Церкви святого Василія Великого, у василіянському монастирі св. Йосифа у Львові-Брюховичах, при якому діє Василіянський інститут філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського, відбулася монаша коляда та дияконські свячення 7-ох студентів-старшокурсників цього інституту.

Божественну
Літургію очолив у цей день преосвященний владика Діонісій Ляхович, Делегат з повними правами Апостольського екзарха для українців-католиків візантійського обряду в Італії, у співслужінні з Протоігуменом Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, Протоігуменом Львівської Провінції Згромадження Редемптористів о. Андрієм Раком, ЧНІ, ректором Василіянського інституту та ігуменом монастиря святого Йосифа о. Пантелеймоном Трофімовим, ЧСВВ, та іншими ієромонахами.

У своїй гомілії владика Діонісій, говорячи про Ісусове ім’я, закликав учасників молитви наново усвідомити значення Тайни Хрещення та імені, яке нам було дане під час цього Таїнства. Крім того, роздумуючи над життям св. Василія, архиєрей нагадав про вплив на формування покликання св. Василія до богопосвяченого стану його старшої сестри Макрини. Сам же святий, за словами владики Діонісія, турбувався про долю Церкви. Саме тому св. Василій засновує монаші спільноти за зразком першої християнської спільноти. Цей ідеал мав би стати оживляючим свідченням для цілої Церкви.

У наведеному контексті владика виокремив три ключові ознаки для християнина, ченця, священника та єпископа. По-перше, сопричастя любові, де йдеться, зокрема, про ділення особистими дарами з ближніми. Наступною ознакою для всіх християн є дияконія (служіння), яка проявляється у слуханні потреб інших та служіння найбільш потребуючим. На думку владики Діонісія, саме тут бачимо єдність одного Хрещення в ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Третім виміром слугує мартирія (мучеництво). У цьому контексті йдеться радше про свідчення віри християнином до кінця свого життя. Крім того, владика навів багато прикладів людей, які жили християнським життям та якісно втілювали наведені ознаки у власному житті.

Під час Божественної Літургії владика Діонісій уділив дияконські свячення сімом василіянським студентам: Миколаю Баранюку, Володимиру Буцю, Ігнатію Кучирці, Христофору Кушпіту, Єфрему Шикітці, Давиду Козину та Стефану Дуді.

На закінчення Божественної Літургії о. протоігумен Йоан Школик подякував владиці Діонісієві за спільну молитву, згадуючи його добрий приклад для студентів, коли той був ректором Василіянського інституту.

Після того всі присутні змогли переглянути різдвяну виставу монашого театру «В каптурах» під назвою «У пошуках скарбу». Далі усі разом прославляли новонародженого Христа вертепом та веселими колядками у виконанні різних монаших спільнот УГКЦ.

За інформацією прес-служби сайту osbm.in.ua 

Close Menu