Дні української культури та храмове свято парафії Пресвятої Тройці в Гіжицьку (Польща)

Дні української культури та храмове свято парафії Пресвятої Тройці в Гіжицьку (Польща)

У суботу, 22 червня 2013 року, в Ґіжицькому центрі культури розпочалась перша частина свята «XVII Дні української культури» виставою – комедією: «100 тисяч» у виконанні Львівського Академічного обласного Музично-Драматичного театру ім. Юрія Дрогобича. У 20.00 на міському пляжі відбувся концерт гуртів: «Білі Круки» з Круклянок (Польща) і «FLIT» з міста Івано-Франківська (Україна). Дні української культури організували Голова мазурського відділу ОУп, пан Іван Пік разом з Головою гуртка в Ґіжицьку панею Анною Филяк.

В неділю, 23 червня греко-католицька громада в Ґіжицьку відсвяткувала храмове свято. В год. 11:00 протоігумен Василіянського Чину в Польщі, ієром. Ігор Гарасим разом з Синкелом і деканом Венгожевським ієром. Дмитрієм Гарасимом, ЧСВВ, парохом Василієм Кепещуком, ЧСВВ та Мирославом Підлипчаком, ЧСВВ, відслужив Божественну Літургію. Протоігумен виголосив проповідь, в якій, нав'язуючи до Ювілею 1025-ліття Хрещення Русі України, наголосив на основній правді віри в Триєдиного Бога, в ім’я якого був охрещений увесь народ Київської Русі.

Проповідник говорив про прославу Пресвятої Тройці. Говорячи про небесного Отця, він вказав на значення батька родини у вихованні дітей. На завершення проповіді Протоігумен наголосив про важливість візиту Святішого патріарха Святослава до Польщі, який відбудеться 27-29 червня 2013 року, коли то Глава УГКЦ відвідає Варшаву, де 27 червня в годині 17.00, в у василіянському Свято-Успенському храмі відслужить Панахиду за польські та українські жертви Волинської трагедії 1943 р., а також зустрінеться з президентом Польщі паном Броніславом Коморовським. Протоігумен підкреслив, що у приготуванні візиту Патріарха до Польщі, важливу роль відіграли миряни: депутат польського Сейму Мирон Сич та громадський діяч і журналіст Мирослав Чех. Саме вони спричинилися до цього, що президент Польщі Броніслав Коморовський, досі як єдиний Глава держави, на державному рівні зустрічатиме Главу УГКЦ.

На храмовому святі були присутні: Генеральний консул України в Гданську, пан Янків Мирон Дмитрович, депутат польського Сейму й голова Комісії національних та етнічних меншин, Мирон Сич з дружиною, офіційна делегація з України на чолі з мером міста Дубно паном Василем Антонюком, який подарував парохові Ґіжицького храму ікону Пресвятої Богородиці.

Настоятель Свято-Троїцького храму, іром. Василій Кепещук, ЧСВВ, запросив гостей на святковий обід, після якого достойні гості взяли участь у святі «XVII днів української культури в Ґіжицьку».

Джерело: www.bazylianie.pl

Close Menu