Чин архієрейського найменування Високопреподобного отця Василія Тучапця, ЧСВВ, на єпископа

Чин архієрейського найменування Високопреподобного отця Василія Тучапця, ЧСВВ, на єпископа

У Київській обителі Святого Василія Великого 20 травня, увечері, відбувся чин архієрейського найменування Високопреподобного о. Василія Тучапця, ЧСВВ, на єпископа. У цій події взяли участь: Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, владика Василь Медвіт, ЧСВВ, єпископ-емерит Донецько-Харківського екзархату та владика Степан Меньок, ЧНІ, Екзарх Донецький.
Протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата о. Ґенезій Віомар та Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, впровадили владику-номінанта у храм, де він склав ісповідь віри та присягу вірності Вселенському Архієреєві та Патріарху.
Нагадаємо, що 2 квітня 2014 року у Ватикані було повідомлено про те, що Блаженніший Святослав, за згодою Священного Синоду Єпископів УГКЦ, та порадившись з Апостольською Столицею, створив Харківський Екзархат УГКЦ, виокремлюючи його територію з дотеперішнього Донецько-Харківського Екзархату.
Святіший Отець дав згоду на канонічне обрання Священним Синодом Високопреподобного ієромонаха Василія Тучапця, ЧСВВ, ігумена монастиря Святого Василія Великого в Києві, першим Екзархом Харківським, надаючи йому титулярний осідок Чентуріонес.
Розділити радість і підтримати майбутнього єпископа прибули владики, духовенство, вірні та співбрати з Василіянського Чину Святого Йосафата.
У храмі була відслужена Велика Вечірня з литією на честь Святого апостола і євангеліста Йоана Богослова.

Біографія Високопреподобного ієромонаха Василія
Високопреподобний ієромонах Василій Тучапець, ЧСВВ, народився 29 вересня 1967 року в Яворові на Львівщині. У 1986 році вступив до Провінції Найсвятішого Спасителя Василіянського Чину Святого Йосафата в Україні, де 1996 року склав довічні обіти. Філософсько-богословську освіту здобув у Польщі, захистивши 1998 року ліценціат з патристичного богослов’я.
Пресвітерське рукоположення отримав 12 липня 1997 року з рук світлої пам’яті Преосвященнішого Кир Софронія Дмитерка, ЧСВВ, правлячого архієрея Івано-Франківського. Від 1998 року виконував різні душпастирські та настоятельські обов’язки в монастирях Провінції, займався викладацькою діяльністю. Від 2005 року – ігумен монастиря Святого Василія Великого в Києві, а від лютого 2012 року – Радник та Вікарій Протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя.

Close Menu