Святі Кирило і Методій, апостоли слов’ян, – свідки нерозділеної первісної єдності

Святі Кирило і Методій, апостоли слов’ян, – свідки нерозділеної первісної єдності

В останній день 2020 року відзначається 40-річчя, відколи Папа святий Іван Павло ІІ Апостольським листом Egregiae virtutis («Визначної чесноти мужі») проголосив святих Кирила і Методія покровителями Європи. Цей Лист був опублікований 31 грудня 1980 року з нагоди сторіччя Енцикліки Grande munus («Велике завдання») (1880), якою Папа Лев XIII нагадав цілій Церкві постаті й апостольську діяльність святих Кирила та Методія, і при цій нагоді вніс це літургійне свято в календар Католицької церкви.

Кардинал Президент Папської Ради сприяння єдності християн висловлює свої вітання з нагоди цієї річниці, наголошуючи, що святі Кирило і Методій, вшановувані і на Заході, й на Сході, є для всіх нас свідками нерозділеної первісної єдності, здатними поєднувати відмінності. Нехай їхнє життя надихає нас у нашій дорозі до єдності.

Побажання Кардинала Президента
Папської Ради сприяння єдності християн
з нагоди 40-ї річниці проголошення
святих Кирила й Методія співпокровителями Європи
разом зі святим Венедиктом

9 грудня 2020 року

З нагоди 40-ї річниці проголошення святих Кирила і Методія співпокровителями Європи разом зі святим Венедиктом, я хотів би висловити найкращі побажання.

Місія святих Кирила і Методія становить для слов’янських народів осягнення нового усвідомлення власної культури, певним чином і саме входження в культуру при допомозі новопосталої писемності. Вони записали цю розмовну мову, виразили її знаками письма, – і в такому вигляді передали її тим, від яких перед тим її отримали для збереження. Євангеліє відтоді могло бути записане письмовою слов’янською мовою.

У Велеград, що у Великій Моравії, в серці Європи, брати із Салонік принесли грецьку та візантійську традиції, шукаючи та отримавши з боку Римської Церкви визнання богослужбових текстів на слов’янській мові та своєї місії.

Святі Кирило й Методій, яких вшановують на Заході і на Сході, є для всіх свідками тієї єдності, неподіленої при своєму джерелі, здатної поєднувати відмінності. Нехай їхнє життя надихає нас на дорогах єдності і нехай їхнє заступництво допоможе нам її осягнути.

Курт Кардинал Кох
Президент

Інформація із сайту Папської Ради сприяння єдності християн
Текст звернення Кардинала Президента поданий за цим посиланням
Саме звернення можна переглянути італійською та англійською мовами

Переклад на українську мову прес-служби сайту osbm.info

Close Menu