Завершення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі

Завершення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі

Понеділок, 2017-12-04    10:34:51 UTC+1    Новини

Урочистим святкуванням празника святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, у суботу й неділю 25-26 листопада 2017 року завершилося відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі.

Нижче подаємо повідомлення про ці святкування.

Храмовий празник святого Йосафата у Круклянках

У суботу 25 листопада 2017 року, свято святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, у греко-католицькій парафії в Круклянках, провід якої здійснюють отці василіяни монастиря у Венгожеві, відбувся храмовий празник.

Святкування почалися Молебнем до святого Йосафата, після чого була відслужена Божествинна Літургія, яку очолив протоігумен Провінції Покрова Пресвятої Богородиці Василіянського Чину в Польщі ієромонах Миколай Козіцький, який прибув із Варшави.

З ним співслужили отці венгожевського деканату Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ, а також місцевий римо-католицький священик.

Під час проповіді отець протоігумен зосередив свою увагу на чеснотах святого священномученика Йосафата Кунцевича, а також, при нагоді святкування ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, розповів про роль священиків цього Чину в житті парафії у Круклянках.

Молитовна частина празника закінчилася Панахидою за жертви голодоморів в Україні.

Празник святого Йосафата у монастирі Успення Пресвятої Богородиці у Варшаві

У неділю 26 листопада 2017 року відбувся празник святого священномученика Йосафата у Святоуспенському монастирі Отців Василіян у Варшаві. Святкування розпочались в суботу 25 листопада Великою вечірнею з Литією, яку відслужив парох греко-католицької парафії при храмі цього монастиря о. Петро Кушка, ЧСВВ.

Архиєрейську Божественну Літургію в неділю 26 листопада очолив преосвященний владика Володимир Ющак, ЧСВВ, єпископ Вроцлавсько-Ґданський, з яким співслужили протоігумен Провінції Василіянського Чину в Польщі о. Миколай Козіцький, о. Ігор Гарасим, з обителі в Кеншині, та парох о. Петро Кушка, а дияконував під час Божественної Літургії диякон Богдан П’єтночко, з монастиря у Венгожеві.

З нагоди святкування ювілею 400-ліття Василіянського Чину, отець протоігумен вручив владиці Володимиру ювілейну медаль і грамоту за заслуги і співпрацю з Чином Святого Василія Великого.

На завершення святкувань діти варшавської василіянської парафії представили для всіх присутніх коротку виставу про малого Івася Кунцевича, у майбутньому святого Йосафата.

За інформацією із сайту www.bazylianie.pl
Світлини з цього ж сайту

Close Menu