Заупокійна молитва за невинно вбитих співбратів та школярів василіянської школи в Умані (Фоторепортаж)

Заупокійна молитва за невинно вбитих співбратів та школярів василіянської школи в Умані (Фоторепортаж)

У суботу, 29 червня 2013 р., до міста Умань, що на Черкащині, прибули ченці-василіяни, щоб помолитись за невинно вбитих співбратів та школярів василіянської школи в Умані під час Коліївщини у 1768 році.
Об 11 год. в приміщенні колишнього кінотеатру, який орендує місцева греко-католицька громада, розпочались заупокійні моління. Божественну Літургію у співслужінні з отцями-василіянами очолив о. Василь Чудійович, віце-канцлер Київської Архієпархії УГКЦ. Також на молитві були присутні о. Дмитро Белей, місцевий парох, о. Євген Мерімен з Білої Церкви, о. Павло Локоть, який за дорученням Блаженнішого Святослава досліджує справу Уманських мучеників та диякон Олег Шайген.
У своїй промові о. Василь Чудійович, на основі біблійних читань, наголосив на важливості слухання Слова Божого.
— Невинно вбиті василіяни під час Коліївщини власним життям підтвердили як потрібно слухати Боже Слово і втілювати його в життя.
Проповідник запропонував помолитися і за тих, що вчинили цей жахливий злочин.
На місці колишнього василіянського Свято-Покровського монастиря відбулась Панахида. Отець Василій Тучапець, ЧСВВ, провінційний Вікарій провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, від імені ченців подякував отцям та вірним за спільне моління.
Після молитовної частини історик Олександр Кузьменко провів історичний екскурс щодо діяльності й смерті уманських василіян. Як відомо, багато монахів із настоятелем о. Іраклієм Костецьким, а також чимало юнаків-учнів у ніч проти 22 червня 1768 року були вбиті під час бунту Коліївщини. За різними даними кількість убитих учнів і ченців може становити 400 осіб.
У місяці жовтні, цього року, заплановано провести конференцію про події у 1768 році.
Можливо у найближчому часі розпочнеться процес беатифікації невинно вбитих василіян в Умані.

Нехай Господь прийме у своє Царство невинно вбитих та простить їхнім мучителям

Повідомив о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

Close Menu