Захист Докторської дисертації о. Прокопія Лотоцького, ЧСВВ

Захист Докторської дисертації о. Прокопія Лотоцького, ЧСВВ

Рим, ЧСВВУ понеділок, 15 грудня 2014 року в Папському Богословському Факультеті “Marianum”, відбувся захист докторської дисертації з догматичного богослов’я (у ділянці маріології) о. Прокопія (Юрія) Лотоцького, ЧСВВ на тему “Образ Пресвятої Богородиці у гоміліях о. Сергія Булгакова: Радость Церковная та інших проповідях”.
На захисті були присутні багато достойних гостей, серед яких: Владика Діонісій Ляхович, Апостольський Візитатор для українців католиків в Італії та Іспанії, Владика Іриней Білик, Канонік Папської Римської Базиліки Santa Maria Magiore, о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, Генеральний Вікарій, о. Луїз Касіяно, ЧСВВ, Ректор Папської Колегії Покрова Пресвятої Богородиці, о. Стефан Стареправо, ЧСВВ, Ректор Папської Колегії св. Йосафата о. д-р. Порфирій Підручний, ЧСВВ, Мати Дія Стасюк, ЧСВВ, Головна настоятелька Сестер Василіянок, Сестра Стефанія Юрченко, СНДМ, Головна Дорадниця Сестер Служебниць, с. Климента, Настоятелька Російських Католицьких Сестер монастиря Успіння Матері Божої у Римі, Сестри Василіянки, Сестри Служебниці, Сестри Катехитки св. Анни, співбрати по Чину, студенти римських папських університетів та багато інших запрошених гостей.
Після представлення головної теми докторської тези відбулися запитання-відповіді щодо наукового аргументу, представленого о. Прокопієм.Рим, ЧСВВ.
За словами Декана богословського факультету д-р. Сальваторе Перелли, дослідження о. Прокопія, без перебільшення, послужить не лише для отримання ним наукового ступеня, але й прекрасною нагодою для пізнання багатства християнського сходу. Ці роздуми над вченням про Пресвяту Богородицю були висловлені в проповідях о. Сергія Булгакова, великого церковного мислителя Російської Православної Церкви Західної Еміграції. Отець досліджуючи духовний спадок о. Булгакова, зумів передати все богословське, літургійне та духовно-патристичне багатство Східної Церкви, яке сьогодні ще так мало є знане і науково переосмислене.
Роздумуючи над проповідями о. Сергія Булгакова, бачимо їх актуальність, богословський стиль, у яких о. Сергій намагався запалити серця своїх слухачів — його гомілії є взірцем проповідей, у яких подається жива наука віри Церкви.
Як зауважив Модератор Д-р. Паоло Дзанніні, о. Прокопій перший, що зробив гомілетичне дослідження у царині маріології о. Сергія Булгакова. Модератор тези підкреслив високу інтелектуальну підготовку Докторанта, який зумів передати маріологічне вчення о. Булгакова, що стане цінним здобутком для західного богослов’я в майбутньому. Д-р. Паоло Дзанніні наголосив, що цей науковий внесок заслуговує найвищої оцінки ще й тому, що він переклав проповіді о. Сергія відповідною італійською мовою.
Декан факультету д-р. Сальваторе Перелла наголосив, що в його академічному досвіді вперше за 30 років не було суттєвих зауваг щодо тези. Він високо оцінив о. Прокопія, як студента і як дослідника, підклесливши оригінальність теми й наукову проникливість.
На завершення академічна комісія, після коротких консультацій, оцінила докторську дисертацію найвищим балом — Summa cum Laude.
Вітаємо о. д-р Прокопія Лотоцького, ЧСВВ, із здобуттям докторату!

Рим, ЧСВВ..

Подав о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

Close Menu