Захист докторської дисертації о. Пантелеймона Трофімова, ЧСВВ

Захист докторської дисертації о. Пантелеймона Трофімова, ЧСВВ

о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ6 березня 2015 року о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ успішно захистив докторську дисертацію з богослов’я в Папському Григорянському Університеті на тему “Дебати про вогонь чистилища на Ферраро-Флорентійському Соборі (1438—1439) як кульмінація контроверсії про долю померлих між Сходом і Заходом”.
Захист розпочав голова комісії о. Джузеппе Бонфрате, представивши модератора Монсеньойора Антоніо Нітрола та цензора Професора Антоніо Фіріґос.
Опісля отець Пантелеймон представив основні тези своєї дисертації. Своїм дослідженням він намагався представити богословські дебати між католицькими (латинськими) та православними богословами про чистилище, які розвинулися на соборі Феррара/Флоренція (1438—1439).
Після цього голова комісії надав слово модерату Монсеньойору Антоніо Нітрола, який підкреслив старанність о. Пантелеймона. Він зауважив, що дана праця може послужити для подальшого дослідження заторкнутої теми. Після деяких незначних зауважень Монсеньор Нітрола високо оцінив працю о. Пантелеймона.
Вкінці голова комісії надав слово Професору Антоніо Фіріґос, який наголосив, що праця для нього дуже цікава, адже заторкує важливі теми. Зробивши декілька зауважень, задав о. Пантелеймону декілька питань, щоб уточними те, що його цікавило по даному дослідженню. Професор Фіріґос зробив висновок, що дисертація добре опрацьована та додав, що заторкнуту тему можна досліджувати більше.
На завершення, після короткої наради комісія вирішила, що о. Пантелеймон успішно захистив докторську дисертацію.
Насамкінець зі словами подяки звернувся о. Пантелеймон.
Вітаємо нашого співбрата по Чину та у священстві з високим науковим здобутком та бажаємо, щоб Господь і надалі його благословив.

 Подав о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

Close Menu