ЗАЯВА ГЕНЕРАЛЬНОЇ КАПІТУЛИ ВАСИЛІЯНСЬКОГО ЧИНУ У СПРАВІ ОТЦІВ ІЛЛІ ДОГНАЛА, МЕТОДІЯ ШПІРЖИКА І МАРКІЯНА ГІТЮКА

Ми, Делегати, які зібралися в Римі на Генеральну Капітулу, наголошуючи, що Василіянський Чин св. Йосафата керується Словом Божим, Кодексом канонів східних Церков, Правилами св. Отця нашого Василія Великого, настановами і прикладом Засновників, св. священномученика Йосафата і блаженної пам'яті митрополита Велямина Рутського, та нашими Правилами, постійно зберігає свою історичну ідентичність та відданість своєму покликанню бути вірними церковному служінню, особливо через обітницю послуху Вселенському Архиєреєві, виходячи з рішень попередньої Капітули, стверджуємо, що:
Ченці Ілля Догнал, Методій Шпіржик і Маркіян Гітюк через непослух і впертість спричинили згіршення й непорозуміння не тільки в нашому Чині, але й в цілій Церкві; вони створили окрему закриту групу і намагаються своїми свавільними діями на свій лад змінити й підпорядкувати собі наш Чин на основі власних переконань і практик; впродовж тривалого часу вони постійно спричинювали напруження в наших спільнотах і церковних громадах, аж, нарешті, самозванно проголосили себе «єпископами»;
Дані ченці 31 березня 2005 року були видалені з Василіянського Чину, але внаслідок апеляції та тривання судового процесу продовжують формально належати до нього; через спричинені ними проблеми, їхня справа на даний час передана компетенції Апостольського Престолу;
Вищезгадані ченці далі вперто продовжують діяти проти Церкви і Василіянського Чину, ставлять під своїми писаннями василіянську позначку «ЧСВВ» та незаконно подають як свою адресу Василіянського Монастиря в Підгірцях (Монастир ЧСВВ, 80660 Підгірці, Бродівський р-н, Львівська обл., Україна), де є законно призначений Протоігуменом Настоятель василіянської спільноти, до якої жоден зі згаданих ченців -Ілля Догнал, Методій Шпіржик і Маркіян Гітюк — не приписаний.
Василіянський Чин св. Йосафата рішучо відмежовується від поведінки і дій групи отців: Іллі Догнала, Методія Шпіржика і Маркіяна Гітюка та від кожного, хто до неї міг би належати, чи її підтримувати; а також від їхніх творів, письмових звернень, скарг, декларацій тощо, опублікованих будь-якими засобами масової інформації чи іншими способами.
Цілковито підтримуючи заяву Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира, кардинала Гузара, від 23 березня 2008 року щодо чотирьох отців Іллі Догнала, Методія Шпіржика, Маркіяна Гітюка і Роберта Обергаусера, «яких не можна уважати єпископами Української Греко-Католицької Церкви ... і яких забороняється приймати чи запрошувати до сповнення будь-якого священнодіяння», Капітула закликає усіх якнайтісніше співпрацювати з проводом Церкви для добра всього народу Божого.
Капітула, щиро вболіваючи і шкодуючи з приводу важкого непослуху та інших провин цих ченців, які формально ще належать до василіянської спільноти, молиться, щоб милосердний Господь Духом Святим прихилив їх до розкаяння і щоб вони, усвідомивши свої помилки, навернулися на дорогу спасіння.

Дано в Римі дня 31 липня 2008 р. Б.
 

о.Василій Ковбич, ЧСВВ
Протоархимандрит і Голова Капітули

о. Євген Ричларк, ЧСВВ
Перший Асистент Голови Капітули

о. Теодор Галіцький, ЧСВВ
Другий Асистент Голови Капітули

о. Мирон Химій, ЧСВВ
Перший Суддя Капітули

о. Василь Цимбалістий; ЧСВВ
Другий Суддя Капітули

о. Єфрем Кончак, ЧСВВ
Секретар Капітули

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Close Menu