Загальнонаціональна проща до Зарваниці 2018 приурочена 1030-літтю Хрещення Русі-України та молитві за мир

Загальнонаціональна проща до Зарваниці 2018 приурочена 1030-літтю Хрещення Русі-України та молитві за мир

Четвер, 2018-07-12    13:28:42 UTC+2    Анонси

У суботу й неділю 14-15 липня 2018 року відбудеться Загальноукраїнська проща до Марійського духовного центру «Зарваниця» в Тернопільській обл., Україна, яка цього року приурочена 1030-літтю Хрещення Русі-України та молитві за мир в Україні.

Участь у цьогорічній прощі, разом з багатьма єпископами, священиками, дияконами, ченцями й черницями, семінаристами та десятками тисяч вірних, візьмуть блаженніший Святослав Шевчук, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Ґвалтьєро Бассетті, голова Італійської єпископської конференції, та архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, апостольський нунцій в Україні. Як і кожного року, увечері в суботу відбудеться багатотисячний похід зі свічками від парафіяльної церкви до чудотворного місця, де єпископи, священики та вірні молитимуться Молебень до Богородиці та проситимуть у Матері Божої заступництва для українського народу та миру.

Серед запланованих заходів: зустріч Глави УГКЦ блаженнішого Святослава із молоддю о 16:00 год. в суботу 14 липня та духовно-мистецька програма на співочому полі після півночі в неділю 15 липня.

Програма прощі

Субота, 14 липня

16:00 год. – Зустріч молоді з блаженнішим Святославом Шевчуком, кардиналом Ґвалтьєро Бассетті та апостольським нунцієм в Україні Клаудіо Ґуджеротті (каплиця біля парафіяльної церкви).

18:30 год. – Вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви).

19:30 год. – Архиєрейська Божественна Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

22:00 год. – Похід зі свічками до чудотворного місця.

22:00 год. – Молебень до Пресвятої Богородиці (площа біля собору).

00:00 год. – Панахида за воїнами, загиблими в АТО.

00:30 год. – Освячення води. Хресна дорога.

00:30 год. – Духовно-мистецька програма (співоче поле).

00:30 год. – Нічні чування (собор, підземна церква, парафіяльна церква, надбрамна церква та церква Пресвятої Євхаристії).

Неділя, 15 липня

07:00 год. – Утреня (собор).

08:30 год. – Процесія священиків і єпископів від собору до подіуму на чудотворному місці. Привітання єпископів.

09:00 год. – Архиєрейська Божественна Літургія, освячення води та релігійної атрибутики.

11:30 год. – Божественна Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

12:00 год. – Обід.

12:00 год. – Божественна Літургія (собор).

14:00 год. – Божественна Літургія (собор).

Прес-конференція щодо цьогорічної прощі до Зарваниці

Під час прес-конференції щодо цьогорічної Загальнонаціональної прощі до Зарваниці, яка відбулася у вівторок 3 липня 2018 року в приміщенні Курії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк розповів про гостей, які планують приїхати на прощу. Зокрема у прощі візьмуть участь: голова єпископської конференції Італії кардинал Ґвалтьєро Басетті, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський Богдан Попович, всі єпископи Синоду УГКЦ, також будуть присутні паломники з Канади, США, Польщі і паломники зі всіх регіонів України, включно з Донецькою і Луганською областями та Кримом. (Відеозапис цієї прес-конференції доступний за цим посиланням).

Божественну Літургію в неділю о 9 год. очолить Глава УГКЦ блаженніший Святослав.

Митрополит Василій закликав всіх, хто зможе, прийти або приїхати на прощу до Зарваниці. Також він просив тих, які не матимуть можливості взяти участі у прощі, незалежно від національності й конфесії, єднатися в молитві з прочанами, особливо о 9 год. у неділю вранці, та зі своїми сім’ями молитися за мир і за Україну.

Отець Орест Павлінський, голова єпархіальної комісії у справах молоді УГКЦ, розповів, як саме буде відбуватися проща, та запросив усіх, хто матиме змогу, піти на пішу прощу, яка вирушить з Тернополя до Зарваниці у п’ятницю 13 липня.

Цього дня о 7 год. ранку в архикатедральному соборі Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ буде відслужена Свята Літургія, після якої, біля 9 год. ранку, колона прочан вирушить пішки до Зарваниці. Якщо до пішої прощі хочуть приєднатися групи прочан від 10 людей і більше, то потрібна попередня реєстрація. Реєстрація груп, менших від 10 осіб, відбуватиметься на місці, біля катедрального храму, в саму п’ятницю. Під час цього дводенного паломництва всіх будуть забезпечувати харчуванням, але з собою потрібно взяти посуд для їжі, оскільки з екологічних причин одноразовий пластиковий посуд використовуватися не буде. Великі рюкзаки прочан перевозитимуть автобусами з м. Тернополя до с. Струсова, а потім зі Струсова – до самої Зарваниці. Щоб не було плутанини, робитимуть як в аеропортах – кожному, хто здав рюкзак у багаж, видаватимуть його персональний браслет для ідентифікації особи та вантажу. Також отець Орест Павлінський нагадав про ще одну важливу річ: взуття і одяг мають бути зручними.

Для перепочинку, молитви і харчування в піших прочан будуть зупинки: в перший день – в селі Мишковичі і в селі Микулинці; наступного дня – в селах Тютьків і Золотники. Під час прощі відбуватиметься духовний супровід – молитви, чування, розважання. Ночівлею в Зарваниці забезпечувати не будуть, тому обов’язково потрібно мати намет і все необхідне для ночівлі.

Також, крім пішої ходи, до Зарваниці будуть їхати автобуси. На них потрібно записуватися заздалегідь, зголошуватись можна до своїх парафій, адже автобуси їхатимуть організовано від усіх храмів УГКЦ Тернополя як в суботу, так і в неділю.

Далі отець Роман Демуш розповів про молодіжну програму цьогорічної прощі в Зарваниці. Така програма там буде вже всьоме. Слід зазначити, що Глава УГКЦ блаженніший Святослав теж братиме участь у прощі і матиме зустріч з молоддю. А особливістю цьогорічної прощі буде те, що цього року вперше заплановано провести дискусійну платформу. Вона матиме назву «Зарваницькі зустрічі». На них кожного року будуть обговорюватися проблеми молоді. Цього разу за тему взяли питання про трудову міграцію молоді з України. Цей дискусійний майданчик заплановано на 18 годину суботи, 14 липня. Отже, спочатку о 16 год. Блаженніший Святослав матиме спілкування з молоддю, потім буде дискусійна панель.

Третьою частиною буде нічна духовно-мистецька програма для молоді на Співочому полі. Тут будуть виступи християнських музичних колективів усіх духовних семінарій України. Також запрошено єпископа Михайла Бубнія, екзарха Одеського УГКЦ, який розповість про життя християнської молоді в його регіоні. Окрім цього буде вечірній молебень до Пресвятої Богородиці та похід зі свічками до чудотворного місця.

Щодо організованих груп прочан, то вже відомо про деякі з них. У понеділок 9 липня близько півтори сотні людей вирушили на прощу до Зарваниці із м. Хмельницького, а у вівторок 10 липня до Зарваниці вирушила група прочан із м. Кам’янця-Подільського. У п’ятницю 13 липня виходять групи прочан із Ходорова, Бережан, Козови, Зборова, Збаража, Волочиська, Мельниці-Подільської, Чорткова, Заліщиків, Монастириськ, Івано-Франківська і Чернівців.

Бажаючим взяти участь у прощі до Зарваниці з Києва слід звертатись до Паломницького центру св. Андрія Первозванного: (068) 302-44-95, (063) 951-25-51, ka.palomnyk@gmail.com. Вартість паломницької поїздки з Києва до Зарваниці – 550 грн. Виїзд з Києва від Патріаршого Собору УГКЦ 13 липня о 23:00 год.

Використано інформацію та світлини із сайту www.tze.org.ua
та інформацію із сайтів tmcinfo.com.ua та ugcc.kiev.ua

Close Menu