Вийшов друком «Каталог монашества УГКЦ в Україні»

Вийшов друком «Каталог монашества УГКЦ в Україні»

Нещодавно вийшов друком «Каталог монашества УГКЦ в Україні», призначений для внутрішнього використовування монашими чинами, згромадженнями, осередками та єпархіальними управліннями. Статистичні дані надані настоятелями монаших спільнот станом на 1 січня 2013 р. Б. Каталог видано за фінансової підтримки благодійної організації «Renovabis».
Голова Патріаршої Комісії у справах монашества отець Петро Баран, ЧНІ, розповів про ідею виникнення «Каталогу монашества УГКЦ в Україні».

— 19-20 жовтня 2012 р. Б. у Львові відбулася наукова конференція для богопосвячених осіб на тему «Покликання до богопосвяченого життя в УГКЦ сьогодні: реалії і перспективи».

Під час конференції зродилась ідея видати Каталог монашества УГКЦ в Україні (станом на кінець 2012 р. Б./поч. 2013 р. Б.). Коли більші спільноти видають свої Каталоги, то менші спільноти, відповідаючи на запити, пишуть, що «інформація або переплутана, або відсутня». І це дійсно так.

Тема покликань до чернечого життя багатогранна і вона також має свій цифровий формат, який піддається аналізу. Статистика ж дозволяє нам виявляти певні особливості розвитку покликань й тенденції її змін. Коли питанням ідентичності монашества в Україні, формації, служінню й післаництву на рівні Церкви приділялось більше часу, зокрема на конференціях і соборах монашества, то статистика аналізувалась тільки фрагментами.

Останній довідник про монашество УГКЦ в Україні видано у 2006 р. Він містить необхідну історичну частину про монаші спільноти, а Каталог міг би доповнювати його в частині актуальних даних на сьогодення. Він міг би стати також зразком для опрацювання даних про монастирі й чернецтво для тих спільнот, які цього ще не роблять. І так сприяти виробленню певного статистичного стилю і звітування на майбутнє (воно теж потрібне).

У даному Каталозі подано інформацію за зразком, який використовує Секретаріат Ватикану для папських інституцій:

1. Назва чернечого інституту і, якщо є, офіційна абревіатура та герб
2. Генеральна (Головна) Управа: контактні дані, фотографія
3. Генеральний (головний) настоятель: титул, ім’я, фотографія
4. Провінційна Управа в Україні: контактні дані, фотографія
5. Настоятель Провінції або іншої структури: титул, ім’я, фотографія
6. Монастирі чи доми: контактні дані, фотографія, список ченців
7. Статистичні дані щодо кількості ченців в Україні (в Чині/Згромадженні)
8. Список померлих за останні роки (2010—2012)
9. Алфавітний список із поданням даних (дата народження, дата вступу до монастиря, дата складання перших часових обітів, дата складання вічних обітів, дата ієрейських свячень (для священиків).

Друкований Каталог буде оновлятися раз на п’ять років.

Close Menu