Вшанування Святого пророка Іллі у Бороняві (Фоторепортаж)

Вшанування Святого пророка Іллі у Бороняві (Фоторепортаж)

1-2 серпня 2013 р. у Василіянському монастирі Пречистої Діви Марії в Бороняві (Хустський р-н., Закарпатська обл.) урочисто вшанували Святого пророка Іллю. На празник прибули богопосвяченні особи, священнослужителі та вірники із різних околиць України.
Напередодні свята відбулась молодіжна проща.
Під час святкування бр. Максим Пішта, ЧСВВ, був поставлений у чин свіченосця, читця та співця. Посвячення здійснив єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл Лущак.
Ввечері о. Ілля Сірук, ЧСВВ, настоятель монастиря у Володимирі-Волинському (Волинська обл.) провів Хресну ходу по Чернечій горі. Молодь під проводом о. Мелетія Рішка, ЧСВВ, опроваджувала нічні чування. Було поставлено виставу на честь місцевого покровителя «Ревність пророка Іллі».
Розпочався другий день святкувань процесійною ходою, яку очолили владика Ніл та протоігумен Провінції Святого Миколая о. Павло Райчинець, ЧСВВ, до відпустового місця.
Брату Максиму Пішті, ЧСВВ, було уділено піддияконські свячення.
Архієрейську Святу Літургію велично оспівував ужгородський хор ім. Августина Волошина.
У своїй проповіді владика Ніл торкнувся теми цьогорічної молодіжної прощі до Бороняви – «Пресвята Євхаристія», наголошуючи на тому, що Свята Літургія і Євхаристія – це центр християнського життя.
— Ми повинні постійно вчити наших ближніх, що треба в неділі і свята йти до Божого храму, що треба часто приступати до Тайни Сповіді і приймати Євхаристійного Христа. Бо тільки так ми будемо правдивими учнями Бога і приятелями Христа.
Промовець заохотив усіх брати приклад від Святого пророка Іллі та бути свідками Єдиного і Правдивого Бога у сьогоденні.
Після подячних слів настоятеля Боронявської обителі Отців Василіян о. Тараса Іванини, ЧСВВ, завершились святкування мируванням та окропленням свяченою водою.

Відповідно до Декрету Папи Лева XIII від 28 березня 1893 р. короновано Боронявську чудотворну ікону Пресвятої Борогордиці (друга пол. XVIII ст.), а в монастирі було встановлено три відпустові празники: Благовіщення Пречистої Діви Марії, Воздвиження Чесного Хреста, Святого Іллі, які проводять до сьогодні.

У 1999 р. у Бороняві було збудовано нову муровану дзвіницю, а також будинок для паломників і гарну каплицю Святого пророка Іллі для проведення Богослужінь під час багатолюдних відпустів.

Повідомив о. Франціск Онисько, ЧСВВ
Джерело: http://www.osbm.org.ua

Close Menu