Водохреща у Севастополі

Водохреща у Севастополі

Севастополь, ЧСВВНа цьогорічне Йорданське Богослужіння у храмі Успення Пресвятої Богородиці прийшло півсотні людей. Після колядування і співу «З нами Бог» розпочалась урочиста Свята Літургія. Під час проповіді ієромонах Йосиф Будай, ЧСВВ, розкрив тему: «Хрещення водою, Святим Духом і вогнем». Тобто, Іван Хреститель хрестив людей водою на покаяння. Це перша умова – усвідомити свої гріхи і щиро розкаюватись. Тільки після того Ісус і його учні уділяли хрещення Святим Духом і вогнем. Про це Христос говорив з Никодимом – про повне і нове переродження. Щоб легше можна було зрозуміти науку, о. Йосиф наводив приклади із життя деяких святих і сучасників, які зуміли «наново народитися».
Опісля почалась друга частина Богослужби: освячення води, яке відбулось у храмі. Всі присутні з великою увагою слухали глибокий зміст освячувальних молитов, які настоятель намагався повільно і з увагою промовляти.
Після окроплення водою, ніхто не спішив розходитися – колядували, пили воду і гарячий духмяний чай.
Протягом трьох днів о. Йосиф, хористи і одна сім’я з Нью-Йорку ходили по домівках парафіян з колядою і свяченою водою освячували помешкання.

Подала Олеся Гребенюк, голова громади

Close Menu