Владики Синоду УГКЦ молилися за мир в Україні перед Нерукотворним образом Ісуса Христа

Владики Синоду УГКЦ молилися за мир в Україні перед Нерукотворним образом Ісуса Христа

Блаженніший Святослав30 січня 2015 році Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, у співслужінні з владиками Синоду УГКЦ відслужив Вечірню в архикатедральному соборі Святого Юра, після якої відкрив для привселюдного почитання Нерукотворний образ Ісуса Христа.
На початку богослужіння Першоієрарх Церкви наголосив на тому, що сьогодні українцям випала унікальна можливість – «побачити Боже обличчя». За його словами, Нерукотворний образ Ісуса Христа Ісуса — унікальна реліквія часів земного життя Спасителя: «Ісус Христос взяв особисто в руки цей обрус і притулив до свого обличчя. Тому він називається нерукотворним. Цим обрусом він зцілив Ефеського царя від прокази».
«Ми так шукаємо цими днями Божого лиця! І бачимо, що Бог не просто привертає до нас своє обличчя. Він дає нам його поцілувати», — додав він.
На переконання Глави УГКЦ, ця подія є незбагненним Божим промислом. Адже в «ці історичній хвилі сяюче на нас Боже обличчя нам об’являється». «Знаком великого благословення і підтримки Божої є той факт, що сьогодні, уперше за сто років, з Апостольської столиці із базиліки Святого Петра, прибув до нас цей Нерукотворний образ Христа. Дякуємо сьогодні нашому Богові-Отцеві за Його любов до нашого народу і Спасителеві — Ісусові Христові, який, сьогодні діянням Духа Святого, робить своє обличчя для нас доступним», — додав проповідник.
Наприкінці Очільник Церкви від імені УГКЦ склав подяку Святішому Отцеві Францискові за його благословення, щоб ця реліквія прибула до України: «Це ще один жест папської підтримки, солідарності та благословення для нашого народу. Разом з тим, це є великий знак надії. Тому приступаймо до цього образу та молімося».
Він також закликав усіх тих, хто приходить, щоб поклонитися до образу, «стати ангелами — охоронцями, які вдень і ніч моляться за українське військо». «Молімося за тих, хто постраждав і лишився без дому, за поранених і тих, хто в полоні, хто вмирає з голоду і холоду, бо їм не дано сьогодні тої ласки, яку сьогодні ми з вами маємо в цьому храм. Закликаю усю нашу Церкву до неустанної молитви за Україну! », — завершив Глава і Отець УГКЦ.
Додамо, що Нерукотворний образ Ісуса Христа перебуватиме соборі Святого Юра впродовж двох тижнів (30 січня — 15 лютого).

Департамент інформації УГКЦ

Close Menu