Візити студентів Василіянського інституту у Брюховичах до Дрогобицької та Тернопільської духовних семінарій УГКЦ

Візити студентів Василіянського інституту у Брюховичах до Дрогобицької та Тернопільської духовних семінарій УГКЦ

Субота, 2017-10-28    12:10:37 UTC+2    Новини

Ювілей 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата є не тільки для ченців василіян нагодою пригадати про історію та відновити в собі духа жертвенності й посвяти Богові, але дає можливість всім священнослужителям і вірним Української Греко-Католицької Церкви єднатися, разом з Василіянським Чином, в прославі Бога за всі Його добродійства й провидінні дороги, якими веде нашу Церкву. Цей рік став нагодою прославляти Бога разом з отцями і братами василіянами також для семінаристів вищих духовних навчальних закладів УГКЦ, з ініціативи їхніх ректорів, які запрошують до себе в гості студентів Василіянського інституту у Брюховичах, щоб довідатися від них про історію Василіянського Чину та пережити радість від взаємного спілкування й обміну Божими дарами, які в кожного неповторні.

Ми вже повідомляли раніше на нашому сайті про візит братів-студентів Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені митрополита Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах та їхнього ректора о. Пантелеймона Трофімова, ЧСВВ, до Львівської духовної семінарії Святого Духа. Трохи згодом відбулися два інші візити о. ректора та студентів ВІФБС: до Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія і Якима та до Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого.

Нижче подаємо коротку інформацію про ці дві зустрічі семінаристів-василіян та їхніх колег з двох згаданих семінарій УГКЦ.

Візит студентів ВІФБС до Дрогобицької духовної семінарії

У середу 11 жовтня 2017 року брати-студенти Василіянського інституту у Брюховичах разом із ректором о. Пантелеймоном Трофімовим відвідали Дрогобицьку духовну семінарію блаженних священномучеників Северина, Віталія і Якима. Метою відвідин, на запрошення ректорату цієї семінарії, було представлення історії Василіянського Чину та його вклад у розвиток Церкви.

Зустріч ректора та студентів Дрогобицької духовної семінарії з братами-студентами Василіянського інституту, під час якої ті презентували історію Василіянського Чину Святого Йосафата, відбулася в актовому залі цієї семінарії. На початку о. д-р Мирон Бендик, ректор ДДС, привітав гостей з ювілеєм 400-ліття Василіянського Чину і передав слово о. Пантелеймону, який і розпочав цю презентацію. Всі присутні у залі мали можливість не лише почути про історію заснування та розвитку Василіянського Чину, але і послухати духовні твори у виконанні монашого хору братів-студентів «Deisis».

Семінаристи ДДС мали нагоду довідатися про життя і діяльність двох великих реформаторів Василіянського Чину – митр. Йосифа Велямина Рутського, який вніс вченість та адміністративний хист у розвиток Чину, та св. Йосафата Кунцевича, який особистим аскетизмом та подвижницьким життям задав тон монашого життя новооб’єднаної спільноти. Саме завдяки їхній діяльності монастирі з’єднаної з Римом Київської митрополії об’єдналися в один Чин.

Під час презентації не поминули увагою і п’ятьох монахів-василіян, які прославилися своїм подвижництвом і вірністю Христовій Церкві у ХХ столітті: це блаженні дрогобицькі священномученики Северин, Яким та Віталій, покровителі Дрогобицької духовної семінарії, а також блаженні священномученики Йосафат Коциловський та Павло Гойдич.

В ході розповіді було також згадано про василіянські монастирі на Дрогобиччині та в самому місті та їх діяльність. Під час презентації у виконанні хору «Deisis» лунали пісні прослави на честь Пресвятої Богородиці та визначних осіб Василіянського Чину.

Наприкінці презентації о. ректор Мирон Бендик ще раз подякував гостям за їхній візит та презентацію та подарував ченцям літературні доробки семінарії, а всім, хто носять ім’я Василій, побажав відчути себе василіянами та дійти до свого першоджерела – св. Василія Великого.

Cтуденти ВІФБС відвідали Тернопільську духовну семінарію

У вівторок 24 жовтня Тернопільська вища духовна семінарія ім. патріарха Йосифа Сліпого приймала у себе в гостях ректора о. Пантелеймона Трофімова та братів-студентів Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського. Цього дня відбулася конференція, присвячена 400-ій річниці реформи чернецтва під проводом митрополита Йосифа Велямина Рутського, яка дала початок спільноті, що тепер носить назву Василіянський Чин Святого Йосафата.

На початку зустрічі ректор Тернопільської вищої духовної семінарії о. Іван Римар сердечно привітав гостей, а ректор Василіянського інституту о. Пантелеймон Трофімов розповів про важливість цього ювілейного року, який приурочений не тільки 400-літтю Чину Святого Василія Великого, але й 380-річниці з дня відходу до вічності Київського митрополита Йосифа Велямина Рутського, який ініціював процес реформи монашества Київської митрополії.

Гості  представили семінарійній спільноті чудову доповідь із презентацією про реформу чернецтва та роль Митрополита Йосифа Велямина Рутського і св. Йосафата Кунцевича у цьому переломному моменті в історії монашества в Україні, було звернено також увагу на постаті інших відомих представників василіянського монашества, зокрема блаженних священномучеників середини ХХ ст.

Цікаві історичні відомості були вправно доповнені мистецькою частиною: за допомогою презентації та музичних творів, студенти Василіянського інституту розповідали про витоки Чину, його минуле і сучасність та виконали чимало чудових хорових творів та влучні і проникливі авторські пісні під ніжний акомпонемент скрипки та гітари.

На завершення зустрічі о. ректор Пантелеймон подарував спільноті ТВДС цінні книги про історію Василіянського Чину та про іконографію.

У свою чергу, ректор Тернопільської вищої духовної семінарії о. Іван Римар подякував ченцям за радісний і з користю проведений час, запросивши на спільну братню вечерю. Ректорат та студенти ТВДС щиро вдячні гостям за їх відвідини та чудовий і з користю проведений час.

Використано інформацію та світлини із сайтів
Дрогобицької духовної семінарії dds.edu.ua,
Тернопільської вищої духовної семінарії www.tvds.org.ua
та Василіянського інституту у Брюховичах vifbs.in.ua

 

Close Menu