Вірні парафії при василіянському монастирі у Званівці вшанували пам’ять свого душпастиря у 20-річчя його смерті

Вірні парафії при василіянському монастирі у Званівці вшанували пам’ять свого душпастиря у 20-річчя його смерті

Понеділок, 2018-06-04    14:02:00 UTC+2    Новини

У суботу 2 червня 2018 року минуло 20 років від дня відходу до вічності о. Мартиніяна Луціва, ЧСВВ, який виконував своє служіння у с. Званівка Артемівського р-ну на Донеччині в перші роки після легалізації Української Греко-Католицької Церкви та заснування в цьому селі парафії і місійної станиці Отців Василіян. Цього дня у Званівському василіянському монастирі співбрати по Чину і вірні місцевої парафіяльної громади вшанували пам’ять цього ісповідника віри.

Після Святої Літургії, яку очолив настоятель Званівського монастиря о. Павло Федусів, ЧСВВ, у співслужінні із парохом сусіднього села Верхньокам’янського о. Миколою Крецулом, і заупокійної панахиди, учасники молитви переглянули відео-біографію о. Мартиніяна, а ті, котрі його пам’ятали, ділилися своїми свідченнями про його особу і життя.

Біографічна довідка

Народився отець Мартиніян Михайло Луців 21 лютого 1912 року в с. Нижній Струтень Рожнятівського району Станіславівської (тепер Івано-Франківської) області, Україна. 8 вересня 1927 року вступив на новіціят до Василіянського Чину у Крехівському монастирі і там 28 квітня 1929 року склав перші тимчасові обіти. 21 березня 1933 склав довічну чернечу професію у Василіянському Чині, а під час Крехівського відпусту святого Миколая 21 травня 1936 року отримав, разом з іншими дев’ятьма співбратами по Чину, ієрейські свячення з рук преосвященного владики Йосафата Коциловського, ЧСВВ, єпископа Перемишльського.

Був ігуменом Підгорецького монастиря на Львівщині до приходу радянської влади. Після Львівського псевдособору 1946 року і насильної ліквідації Української Греко-Католицької Церкви продовжував діяльність у підпіллі. Через це у 1951 році був затриманий працівниками Міністерства державної безпеки (МДБ) і засуджений на 25 років позбавлення волі. Після 4 років потрапив під амністію, у зв’язку із смертю Й. Сталіна, але, без права повернутися в рідні сторони, був відправлений проживати на Донбас, у м. Горлівку. У час підпілля УГКЦ о. Мартиніян проживав у містах Горлівці, Слов’янську та Маріуполі. Після того, як до с. Званівки приїхав на постійне служіння о. Мирон Семків, ЧСВВ, о. Мартиніян отримав від о. протоігумена василіянської Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні призначення до цього нововідкритого чернечого осідку і там продовжив своє священиче та монаше служіння. Упокоївся у Званівці 2 червня 1998 року, похований у с. Малехів, біля Львова.

За матеріалами із сторінки Званівського монастиря у фейсбуці

Close Menu